Foto: Martin Ahven
Sten Kohlmann 27. veebruar 2019 16:03
Suurejooneliste rongkäikude korraldamine on viimase paari päeva jooksul keskmisest rohkem päevakorda kerkinud. Täna jäeti koju aga tõrvikud ning asendati need positiivsete sõnumitega!

Maailma populaarseim juutuuber Felix Kjellberg, ehk PewDiePie on juba pikalt sõdinud India multimeediakanali T-Series'e vastu. Kaalul on rohkem, kui elu – nimelt käib võitlus selle nimel, kelle kanalil on kõige rohkem tellijaid.

Lisaks on heitlusel ka sümboolsem mekk manu, sest paljude teiste platvormi kasutajate jaoks on PewDiePie esikoht näiteks selle kohta, et YouTube on eelkõige üksiküritajate loovuse tarbeks loodud ning mitte suurte meediakompaniide reklaamipind.

Rongkäigu korraldaja Augustus ütles, et idee tekkis üpriski rahulikult. Kuna noormehe näol on tegemist PewDiePie fänniga ning ürituste korraldamine pole tema jaoks võõras, saigi klassivendade utsitusel Facebookis sündmus loodud. Rongkäiguga jäi noormees väga rahule:  „Oli täiesti uskumatu tunne, et see üritus nii hästi läks ja et inimesed reaalselt kohale ilmusid. Me alguses arvasime, et ehk tuleb mõni inimene, aga läks ikka väga hästi ja me väga loodame, et saame PewDiePie videosse!“

Kuigi hinnanguliselt jäid paljud osavõtjad umbes 13-14aastaste kanti, ütles Augustus: „Hinges olime me 9-aastased sellel rongkäigul kõik!“ (9-aastased on Kjellbergi hellitav nimi oma fännibaasile, kuna viimaseid meedias ekslikult just tolle vanusegrupi alla liigitatakse)

Ka siinkirjutaja kuulub9-aastaste“ hulka.