Inimesed

Viivi Luik: „Elutööpreemia teeb saatuse ees alandlikuks ja tänulikuks.“ (4)

Katrin Helend-Aaviku, 24. veebruar 2019 12:15
Viivi LuikFoto: Alar Truu
Viivi Luik, üks kolmest tänavusest riikliku kultuuri elutööpreemia saanutest ütleb, et nii suur tunnustus tundub uskumatu. „On nii palju väärikaid autoreid igalt alalt, kes kunagi pole saanud elutööpreemiat. Paljude elu on olnud lihtsalt lühem,“ ütleb 72aastane kirjanik ja luuletaja. 

„Selline preemia peaks tegema inimese oma saatuse ees väga alandlikuks ja tänulikuks,” märgib ta ja lisab, et elutööpreemia paneb ennast proovile ja näitab, kas ta on elu jooksul õppinud olema alandlik ja tänulik.

„See on väike mõistujutt, mis näitas, mis laadi vastuseid üldsus ootab ning kuidas vastus mõjutab suhtumist,” lausub Luik. „Aega osta tähendab seda, et sa võid muretult süveneda sellesse, mis sind huvitab ega pea  muretsema, kui palju see aega võtab ja kas selle eest ka midagi makstakse. Jah, mul on plaanis aega osta.”

Tulevikuplaanide jaoks kulub ajaost ka marjaks ära, sest tema sooviks on kirjutada valmis paar raamatut.

Auhinnale esitasid Viivi Luige Eesti Kirjanike Liit, Tallinna Ülikool ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, kes tõid välja, et lisaks jääva väärtusega proosa- ja luuleloomingule panustab Luik ka Eesti ühiskonna võtmeprobleemide lahendamisse ning tema teostes on igaviku mõõdet, tõusmist ajast ja ruumist kõrgemale, maailma seostevõrgustiku teravat nägemist ja väga suure kirjaniku hingust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee