Inimesed

STIG RÄSTA: minu naine on see, tänu kellele ma ennast liigutan (23)

Raivo Rauts, 22. veebruar 2019 00:02
Stig RästaFoto: Stanislav Moškov

Oli aeg, kus Stig Rästa (38) tegi iga päev endale kodus võileivad kaasa, läks stuudiosse ja kirjutas muusikat. Palju muusikat. Nüüd mängitavad tema loomingut mitmed Euroopa raadiojaamad ning äsja võitis ta taas „Eesti laulu” konkursi. Kevadel sõidab Stigi laul juba kolmandat korda suurele Eurovisioni lavale Eestit esindama.

Palju õnne veel kord. Eelmisel nädalavahetusel juhtus nii, et rootslane võitis „Eesti laulu“ ja eestlane pani kinni Rootsi ralli. Sul oli topeltrõõm ka või elad sa ainult muusikas?

Tegin täpselt sama postituse kohe, kui Ott Tänak võitis. Vanasti, kui Markko Märtin sõitis, jälgisin WRCd ikka väga palju, aga nüüd pole lihtsalt aega olnud. Kui keegi meie sportlastest hakkab häid tulemusi saavutama, siis asun kohe jälgima.

„Eesti laul“ on seljataga. Kas tunned nüüd pingelangust või läheb samas tempos edasi?

Hullemaks läheb. Kui see pauk käib, siis on meilid, uksed-aknad mingeid asju täis, ei jõua kõike ära hallata. Kui sa võidad „Eesti laulu“, siis esmaspäeval on koosolek, kus öeldakse, et sul on kaks päeva aega panna delegatsioon kokku, sest on vaja hotellid broneerida, lennupiletid osta jne.

Hästi palju tööd tuleb kohe. Kahe nädala jooksul on meil vaja põhimõtteliselt kogu lavasõu üles filmida! Tegemist on jõhkralt. Pluss kontserdi- ja reklaamipakkumised ning kingitused, mis uksest sisse sajavad. Pead vaatama, kes mida kingib ja mis eesmärgil.

Mis kinke olete saanud? Kas võiduga kaasneb see, et mingid inimesed tahavad kangesti sõbraks saada?

Praegu veel pole selliseid sõpru välja ilmunud, aga on loomulikult neid, kes pakuvad sulle mingisugust teenust, mida sul on Eurovisionil vaja, aga nad tahavad selle eest tasuta kaasa tulla. Eesti delegatsioonil pole võimalust kedagi sinna tasuta kaasa võtta mingit asja tegema.

Keegi saatis meile stuudiosse Dom Pérignoni, kuid ma ei tea, kes. See oli väga meeldiv üllatus!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.03.2019
Stig Rästa ei tea, kuhu Victor Cronet veel viia: oleme käinud Stockmannis ja Hesburgeris
17.02.2019
ÕL VIDEO | Taas „Eesti laulul“ laululoojana võidutsenud Stig Rästa: see kõik oli väga pingeline!
22.01.2019
SOS Lasteküla hea tahte saadikuks valiti Stig Rästa
13.01.2019
Stig Rästa ja Victor Crone’i „Eesti laulu“ võistluslugu lööb Rootsi raadiojaamades laineid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee