Karl Lagerfeld 2011. aastal.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 20. veebruar 2019 14:09
Moekeiser Karl Lagerfeldi viimne soov oli saada pärast surma taas üheks oma suurima armastuse ja muusaga, kes 1989. aastal aidsi suri.

85aastane moelegend suri eile Pariisi haiglas kõhunäärmevähki. Le Monde'i teatel oli Chaneli moemaja kauane juht andnud korralduse, et tema surnukeha kremeeritaks ning et tema tuhk segataks  Jacques de Bascher' omaga. De Bascher oli Daily Maili teatel 18 aastat Lagerfeldi kaaslane ning tema suurim armastus. Karl põetas Jacques'i hellalt, kui too aidsi suri, ning keeldus pärast partneri surma tema tuhaurni maha matmast. 

De Bascher oli 1970. aastatel Pariisi moeringkondades tuntud eluvennana ja südametemurdjana, kelle ilu ja sarm hullutasid nii naisi kui mehi. 1951. aastal Saigonis prantsuse aadliperre sündinud Jacques oli nii võluv, et võrgutas juba keskkoolis ühe õpetaja ära. „Ta oli elegantseim prantslane, keda ma eales tundnud olen,“ rääkis Lagerfeld oma elulooraamatus.   Biseksuaalne Jacques magas nii naiste kui ka meestega. 2017. aastal ilmunud elulooraamatu andmeil oli tema elu üksainus alkoholi, uimastite ja seksi pillerkaar. Paralleelselt Lagerfeldiga oli Jacques'il suhe ka tolle konkurendi Yves Saint Laurent'iga. Just dekadentlik aadlinooruk oli see kurikuulus mees, kes sadomasoseksimängu käigus Saint Laurent'i seinakappi lukustas.

Kuid Lagerfeld pigistanud kallima truudusetuse koha pealt silma kinni. Tema ise eelistas enda sõnul vaguramat elu ning lasi armsamal ööklubides ja patuurgastes möllata. Ise väitis Chaneli juht, et vaatamata kauasele armusuhtele ei maganud ta Jacques'iga kordagi. 2010. aastal ütles Lagerfeld ajakirja Vice intervjuus, et tal pole kombeks seksida nendega, keda ta armastab. Lihalikke rõõme nautis ta kõrgklassi meesprostituutidega. „Seks ei saa kestma jääda, kuid kiindumus võib kesta igavesti.“