Teater

Georg Otsa mälestusmärk tuleb Estonia teatri ette (3)

Toimetas Terttu Jazepov, 19. veebruar 2019 14:08
Foto: Mati Hiis
Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa mälestusmärgi rajamiseks moodustatud ajutine komisjon otsustas eilsel istungil, et Georg Otsa monument rajatakse Estonia teatri Estonia puiestee poolse kolonnaadi ette.

Komisjoni esimees, abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et komisjoni otsus asukohavaliku kinnitamisel oli üksmeelne. „Soovin tänada kõiki komisjoni liikmeid sisulise ja tõhusa arutelu ning töö eest,“ sõnab Belobrovtsev. „Nüüd jätkatakse monumendi rajamist vastavalt ajakavale.“

Samal teemal

Georg Otsale rajatakse mälestusmärk tema 100. sünniaastapäevaks 21. märtsil 2020. aastal. Georg Otsa mälestusmärgi rajamist rahastab Tallinna linn.

„Võttes arvesse Georg Otsa teeneid nii Eesti Vabariigi kui ka Tallinna linna ees ning jäädvustamaks tema mälestust, on igati sobiv tema 100. sünniaastapäeva puhul rajada talle mälestusmärk väärikas kohas Tallinnas,“ selgitab Belobrovtsev. „See oli ka Tallinna Linnavolikogult linnavalitsusele tulnud ülesanne.“

Georg Ots õppis pärast Tallinna Prantsuse Lütseumi lõpetamist 1938. aastal Tondi sõjakoolis ja teenis lühikest aega Eesti merejõududes. Ta õppis paar aastat ka Tallinna Polütehnilise Instituudi ehitusteaduskonnas. 1944. aastal alustas ta õpinguid Tallinna Konservatooriumis Tiit Kuusiku lauluklassis ning alguse sai tema lauljakarjäär. Esimene etteaste ooperisolistina oli väike osa „Jevgeni Oneginis“ 1944. aastal, peatselt sai temast aga Estonia ooperi hinnatuim solist. Estonia laval laulis ta alates 1951. aastast kuni surmani.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee