Tele

Parteijuhid keelduvad minemast Kanal 2 valimiseelsesse teledebatti – Katrin Lust ei tea asjast midagi... (157)

Toimetas Jaanika Vilipo, 18. veebruar 2019 14:06
Katrin LustFoto: Arno Saar
Kuus erakonnajuhti teatasid ühispöördumises, et lükkavad tagasi Kanal 2 kutse osaleda valimiseelses teledebatis.

„Me ei nõustu sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks,“ seisab ühispöördumises, millele kirjutasid alla erakonnajuhid Kaja Kallas (Reform), Kristina Kallas (Eesti 200), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jevgeni Ossinovski (SDE), Jüri Ratas (Kesk) ja Mart Helme (EKRE).

Samal teemal

„Peame vaba ja vastutustundliku ajakirjanduse rolli valimiseelsel perioodil ülioluliseks. Tänu meedia igapäevatööle saavad valijad aimu sellest, millised on Eesti ees seisvad väljakutsed lähiaastatel ning missuguseid lahendusi erinevad poliitilised erakonnad nendega tegelemiseks välja pakuvad. Kahtlemata on debatid – olgu trükiajakirjanduses, raadios või televisioonis – üks paremaid ajakirjanduslikke formaate eri ilmavaadete esitlemiseks. Viimastel nädalatel on poliitdebattide arv mõistetavalt mitmekordistunud, et valijal oleks veelgi lihtsam kujundada oma valimiseelistus ning teha 3. märtsil lõplik valik. Tunnustame ajakirjandust selle sisuka ja tänuväärse töö eest!

 

Küll aga ei ole me nõus sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks. Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus. Meie hinnangul naeruvääristab see riigikogu valimisi kui demokraatliku ühiskonna üht olulisemat instituuti. Seetõttu oleme otsustanud lükata Kanal 2 kutse saatesse tagasi,“ teatavad parteijuhid.

 

Õhtuleht võttis ühendust valimisdebati ühe saatejuhi Katrin Lustiga, kes kuulis erakonnajuhtide ühispöördumisest esmakordselt. „Ei ole hetkel aega rääkida, olen võttel,“ vastab Lust telefonis. Küsimuse peale, kas on kuulnud parteijuhtide ühispöördumisest, vastab naine üllatunult. „Oi, sellest ma pole isegi veel teadlik, et see on tehtud.“

Samal teemal

25.02.2019
Kanal 2 peaministrikandidaatide debatt toimub, kuid ilma kandidaatideta!
22.02.2019
Meediamogul Margus Linnamäe haaras telefoni: miks te ei tule Kanal 2 valimisdebatile?
20.02.2019
Mitte ainult poliitikud! Ka Postimehe ajakirjanikud ei tahtnud Lusti valmisdebatiga tegemist teha
19.02.2019
PARTEILIIDRID ÕIGUSTAVAD TELEDEBATI BOIKOTTI: „Ei tee enam tsirkust!“