Inimesed

Oscarite korraldajad taganesid skandaalsest sammust 

Toimetas Triin Tael, 18. veebruar 2019 12:00
Foto: AP/Scanpix
Oscarite korraldajad loobusid varasemast otsusest anda neli kuldmehikest üle reklaamipauside ajal, kirjutab BBC News.

Ameerika filmiakadeemia andis hiljuti teada, et teleülekande lühendamiseks antakse neli auhinda üle reklaamipauside ajal. Jutt käis parima lühifilmi, parima operaatoritöö, montaaži ja grimmi Oscarist, mille üleandmist pidi tänavu näidatama vaid internetiülekandes. 

Kuid see samm põhjustas pahameeletulva: filmiakadeemia otsust kritiseerisid kümned režissöörid, operaatorid ja näitlejad. Üks esimesi oli Mehhiko režissöör Alfonso Cuarón, kelle „Roma” kandideerib kümnele Oscarile. Kinoajaloos on olnud heli, värvi, süžeeta meistriteoseid, kuid mitte ühelgi filmil ei puudu operaatoritöö ja montaaž, toonitas kahekordne Oscari laureaat.

Ka Russell Crowe tümitas otsust ning nimetas seda rumalaks.

Nüüd teatas filmiakadeemia, et tagasiside mõjul antakse 24. veebruaril toimuval galal kõik Oscarid ikkagi traditsioonilisel kombel üle. 

Tänavust tseremooniat on tabanud juba mitu skandaali. Filmiakadeemia kavatses juurutada uut, populaarse filmi kategooriat, kuid otsustas kriitika tõttu sellest loobuda. Lisaks pole tänavusel galal õhtujuhti, kuna konferansjeeks valitud koomik Kevin Hart pani oma kunagiste homofoobsete kommentaaride tõttu ameti maha. 

Samal teemal

25.02.2019
GALERII JA VIDEOD | Parima filmi Oscari võitis „Roheline raamat“
06.02.2019
Ametlik kinnitus: tänavusel Oscarite galal pole õhtujuhti
24.01.2019
Mõrvatud poisi ema: vastik, et minu poja surmast vändatud film kandideerib Oscarile!
23.01.2019
Oscari-rallit juhivad „Roma“ ja „Soosik“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee