Foto: AP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 18. veebruar 2019 12:00
Oscarite korraldajad loobusid varasemast otsusest anda neli kuldmehikest üle reklaamipauside ajal, kirjutab BBC News.

Ameerika filmiakadeemia andis hiljuti teada, et teleülekande lühendamiseks antakse neli auhinda üle reklaamipauside ajal. Jutt käis parima lühifilmi, parima operaatoritöö, montaaži ja grimmi Oscarist, mille üleandmist pidi tänavu näidatama vaid internetiülekandes. 

Kuid see samm põhjustas pahameeletulva: filmiakadeemia otsust kritiseerisid kümned režissöörid, operaatorid ja näitlejad. Üks esimesi oli Mehhiko režissöör Alfonso Cuarón, kelle „Roma” kandideerib kümnele Oscarile. Kinoajaloos on olnud heli, värvi, süžeeta meistriteoseid, kuid mitte ühelgi filmil ei puudu operaatoritöö ja montaaž, toonitas kahekordne Oscari laureaat.

Ka Russell Crowe tümitas otsust ning nimetas seda rumalaks.

Nüüd teatas filmiakadeemia, et tagasiside mõjul antakse 24. veebruaril toimuval galal kõik Oscarid ikkagi traditsioonilisel kombel üle. 

Tänavust tseremooniat on tabanud juba mitu skandaali. Filmiakadeemia kavatses juurutada uut, populaarse filmi kategooriat, kuid otsustas kriitika tõttu sellest loobuda. Lisaks pole tänavusel galal õhtujuhti, kuna konferansjeeks valitud koomik Kevin Hart pani oma kunagiste homofoobsete kommentaaride tõttu ameti maha.