Inimesed

Eesti telesarjade tähed võivad vabalt teatrisse meelitada ka kõige teatripelglikuma inimese

Teatrikevad 2019: ehkki sõnateatrid kipuvad flirtima muusikalidega, jagub lavadele ka vägevaid draamalavastusi (3)

Aigi Viira, 16. veebruar 2019 00:01
AASTA 2018 MENUK: Säärast menu, nagu maitses möödunud aastal „Kremli ööbikud“ (fotol keskel Jaak Joalat kehastanud Märt Avandi), mida nimetati nii kultuuriliseks kuriteoks kui ka integratsiooni sensatsiooniks, on tänavustele tulijatele raske ennustada. Foto: Gabriela Liivamägi
Muusikalid „Once“, „Oliver Twist“ ja „West Side Story“ või kammerooper „Emajõe ööbikud“? Juba kevad- ja suvehooaja alguses on Eesti teatrid nii vägevas hoos, et toovad lavale ühe hiti teise järel. Tõsi, on hämmastav, mäherduse vaprusega on sõnateatrid Ugala ja Endla pilgu muusikalavastuste poole pööranud. Kõnelemata siis Tartu uuest teatrist, mis mulluse „Kremli ööbikute“ järel toob lavale kammerooperi „Emajõe ööbikud“. Kuniks on aga nõudlust, on ka pakkumisi. Liiatigi toob muusikalide lipulaev Vanemuine oma suurlavastuse „Detektiiv Lotte“ taas välja alles novembris – teatri 150. sünnipäevaks.

Säärast menu nagu maitses möödunud aastal „Kremli ööbikud“, mida nimetati nii kultuuriliseks kuriteoks kui ka integratsiooni sensatsiooniks, on tänavustele tulijatele raske ennustada. Liiatigi teeb Tartu uus teater Narvas pelgalt üheksa augustikuist etenduskorda, neistki on juba osa välja müüdud. Märt Avandi ja Tartu uus teater on loonud superstaarlavastuse, mis on vaatamata kurja kriitika materdamisele sättinud teistele teatritele-truppidele ette kaunis kõrge lati – säherdust publikumenu on väga raske järele teha. Narva viivad oma raha nii need, kellele läheb korda Tartu uue teatri ja tandemi Ivar Põllu-Robert Annus teatrinägemus, kui ka need, kelle jumalusteks on laulja Jaak Joala või näitleja Märt Avandi. Või need, kes igatsevad taga „Tujurikkujat“ – vähemalt üks pool koomikute tandemist on Kreenholmi manufaktuuri areenil kenasti kohal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2020
GALERII | Jaanus Tepomees avas fotonäituse: filmirullile pildistades köidab mind juhuse ilu
19.11.2019
Rein Pakk: „Minu panuseks uuslavastuse „W“ teksti kirjutamisel olid köök ja veranda!“
13.09.2019
TEGIJAL JUHTUB: Maria Klenskaja eksis rongiga ja sõitis Eesti teise otsa!
05.06.2019
HENDRIK TOOMPERE: „Poliitilise teatri puhul peab kogu aeg pasunasse andma. Aga mulle see ei meeldi.“