Inimesed

Vogue'i moedirektor pani rassistlike sünnipäevafotode pärast ameti maha (12)

Toimetas Triin Tael, 17. veebruar 2019 10:00
Donata Meirelles poseerimas oma 50. sünnipäeval. Foto: @ninaborges/Twitter
Brasiilia Vogue'i moedirektor pani ameti maha, kuna tema juubelipeo fotod kutsusid esile rassismisüüdistusi.

Donata Meirelles poseerib oma 50. sünnipäeva fotodel uhkel troonil. Valgenahalist moedirektorit ümbritseb neli mustanahalist naist. Briti leht The Guardian märgib, et pidu peeti Bahia osariigis, kus mustanahaliste osakaal on Brasiilia suurim. 

Juubelifotode peale puhkes skandaal: mustanahaliste naiste heledat rõivastust võrreldi teenijate vormiriietusega. Sünnipäevalapse troon aga meenutas paljudele orjapidajate uhket cadeira de sinhá't. Nimekas brasiilia lauljanna Elsa Soares manitses Instragramis: enne kui valid peo vürtsitamiseks teema, tuleks mõelda, kuidas see võib inimestele haiget teha.

Üks sotsiaalmeediakasutaja avaldas sarnase kompositsiooniga arhiivifoto aastast 1860, kus jõukas perenaine poseerib kahe mustanahalise meesorjaga. 

„Neid mustanahalisi naisi kasutati eksootilise vaatepildi loomisel objektidena,” pahandas ajakirja Marie Claire Brasiilia versioonis kolumni „#BlackGirlMagic” kirjutav Stephanie Ribeiro. „See meenutab ja romantiseerib koloniaalaegu. Meirelles taaslõi pildi, kus valged on ülemad ja mustad otsekui polekski inimesed.”

Päev hiljem seletas Meirelles, et tegelikult oli tool mustanahaliste brasiillaste rahvakunst ning naiste valged riided traditsiooniline Bahia rahvarõivas. Ta palus andestust, kui on kellelegi vale mulje jätnud. Kuid kolmapäeval teatas Meirelles, et taandub oma ametipostilt. 

Samal teemal

09.02.2019
Gucci kampsun mõnitab mustanahalisi?
24.11.2018
Dolce & Gabbana võib prohmaka tõttu Hiina turult kaduda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee