Eesti Laul 2019, esimene poolfinaal.Foto: Stanislav Moshkov
Üritused
15. veebruar 2019, 00:30

KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Tanja ja Birgit: Eestis on ilus loodus ja hea emapalk

Ansambel The Swingers on täiskoosseisus „Eesti laulul“ esimest korda, kuid seda, kui palju on bändiliikmed aastate jooksul võistlusel eraldi osalenud, on päris raske kokku lugeda. Solistid Tanja Mihhailova-Saar (35) ja Birgit Sarrap (30) on mõlemad Eestit lauljana ka Eurovisionil esindanud, Mihkel Mattisen (42) ja Timo Vendt (42) on Eurovisionil käinud laulu autoritena ja seda mitmel korral.

Aastal 2012 osales Birgit, kes toona kandis neiupõlvenime Õigemeel, „Eesti laulu“ võistlusel Mihkel Mattiseni kirjutatud looga „You're Not Alone“. Koos temaga oli laval ka ansambel Violina. Pala pääses finaali ja jäi seal seitsmendaks. 2013. aastal esitas Birgit võistlusel aga Mihkel Mattiseni ja Silvia Soro kirjutatud lugu „Et uus saaks alguse“, mis võistluse võitis. Eurovisionil Malmös pääses lugu finaali ja sai 20. koha. Samal aastal käis Birgiti mänedžerina Eurovisionil ka Indrek Sarrap (41).

2014. aastal võitis „Eesti laulu“ Tanja looga „Amazing“, autoriteks tema ja Timo Vendt. Eurovisioni finaali Kopenhagenis see lugu kahjuks ei pääsenud.