Üritused

KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Uku Suviste: viimati oli mul viha sees laval olles (5)

Liina Metsküla, 15. veebruar 2019 00:30
Eesti Laul 2019 teine poolfinaalFoto: Robin Roots

Uku Suviste (36) on „Eesti laulul“ osalenud varemgi. Aastal 2017 läks ta võistlustulle palaga „Supernatural“, mis siiski finaali ei pääsenud. Ka 2011. aastal oli Uku võistlusel, kuid sai oma looga „Jagatud öö“ ootamatult disklahvi. Selgus, et Indrek Hirve kirjutatud sõnu on kasutatud Indrek Kalda 2006. aasta kogumikul „Jagatud öö“. 

Kaheksa aasta tagune ebaõnn tabas Ukut ja loo teisi autoreid täiesti ootamatult. „Mina kuulsin sellest eile hommikul, kui Rein Rannap helistas ja küsis, kas minuga on sel teemal ühendust võetud. Minule oli see üllatus ja Reinule ka väga suur šokk. Me ise ei olnud seda kuulnud, sellest ei teadnud eriti midagi ka loo sõnade autor Indrek Hirv,“ rääkis Uku toona vahetult pärast disklahviuudist. Eemaldatud pala asemele uut ei tulnud, kuna saadetesse loosimised olid juba toimunud, samuti olid tehtud proovid ja salvestused. 

Hiljuti osales Uku Venemaa staarisaates „Golos“ ning pärast seda on teda muusikalises mõttes toetama asunud sellised superstaarid nagu Filipp Kirkorov ja Ani Lorak. Nad kuulasid ka Uku „Eesti laulu“ võistluslaulu ning saatsid muusikalise poole osas väikseid soovitusi. „Eks näis, kas pärast tänast esitust ütlevad nad, et kuule, palju õnne, et edasi said, aga teeme nüüd õige asja... või ütlevad, et tubli, pane edasi, elame sulle kaasa. Ei tea. Aga loo suhtes olid nad positiivsed,“ rääkis Uku pärast finaalipääsemist. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.05.2019
Eurožürii liige Uku Suviste: esimeses poolfinaalis oli tugevaim lugu kahtlemata Eestil
16.02.2019
ÕL EDETABEL | Kes võidab „Eesti laulu“? Vaata, kes on Õhtulehe muusikatoimkonna lemmik!
15.02.2019
KIIRKÜSITLUS FINALISTIGA | Milline „Eesti laulu“ finalist tahab saada kopteripiloodiks? Kes oskab hästi mööblit kokku panna?
06.02.2019
GALERII JA VIDEO | Selgus „Eesti laul 2019“ finaali esinemisjärjekord

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee