Üritused

Kuidas sündis "Eesti laul", mida vaatavad üksmeelselt nii raske roki sõbrad kui indie-popi fännid

Heidy Purga: „Eesti laulu" tegemine oli mulle missiooni küsimus (4)

Aigi Viira, 15. veebruar 2019, 00:30
Heidy PurgaFoto: Krõõt Tarkmeel
Aastal 2008, kui Eurovisioni lauluvõistluse rahvusliku eelvooru peaprodutsent Heidy Purga (43) teiste Euroopa riikide kolleegidega Moskvas kohtus, vaatasid need teda samal ilmel kui kitsed kinokuulutust. Jahmunult. „Ilmusin esimesele delegatsioonijuhtide koosolekule ning paar inimest, kes teretama tulid, ütlesid: „Väga meeldiv, teie olete siis see Eesti laulja, aga lauljad meil siin täna ei kogune – meil on siin delegatsioonijuhtide koosolek!“,“ naerab Heidy, kes oli „Eesti laulu“ peaprodutsent esimesed seitse aastat jutti.

Põhjus, et „Eurolaulust“ üle kümne aasta tagasi justkui üleöö „Eesti laul“ sai, tuli telemajast. Pärast seda, kui Kreisiraadio „Leto Svet“ 2008. aastal Eurovisioni lauluvõistlusel Serbias pidulikult hävis. Heidy oli toona Raadio 2 peatoimetaja ning jõudnud kasvatada oma kanali Aastahiti sündmuse publikumenukiks. ERRi juhtkond pöördus Heidy poole küsimusega: „Meil on „Eurolaul“, kuid meil on tunne, et seda võiks muuta – kas sul on mõtteid?“ Küsitud-mõeldud. „Mulle anti aega, panin need mõtted paberile, käisin neid esitamas ja need mõtted sobisid,“ kirjeldab Heidy. „Ega tollel hetkel juhatus andnud mulle piiranguid ette ega selgitanud ka põhjust, miks on vaja „Eurolaulu“ muuta. Samas ütlesid nad piisavalt – saade peab edasi liikuma ja sellele on vaja värskendust.“

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

16. veebruar 2019, 07:00
OTSEÜLEKANNE TÄNA ÕHTUL! | Ela „Eesti laulu“ finaalile kaasa koos Grete Paia ja Laura Põldverega!

4 KOMMENTAARI

p
Peidi Hurga 15. veebruar 2019, 13:28
Eesti Televisioonis meenutatakse siiamaani, kuidas tädi oli palgal, poseeris piltidel, aga tööd grammigi teha ei viitsinud.
s
Sinu 15. veebruar 2019, 13:14
missioon on ka Riigikogus täidetud, tool laiaks istutud ja rahakott pungil, tolku ei midagi! Mark on Elvas täistehtud!
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee