Kerli Kivilaan "Eesti laulu" poolfinaalisFoto: Robin Roots
Toimetas Terttu Jazepov 13. veebruar 2019 18:01
ETV elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi rääkis ERR Menule, et tänavu hindab „Eesti laulu” finaali välismaine žürii.

„Eelkõige seepärast, et Muusikaakadeemia, ka Georg Otsa nimelise muusikakooli inimesed, kes õpetavad muusikateadust ja heliloomingut, on nii lähedalt teineteisega tuttavad, et me ei tea iial, mis hetkel nad on kakelnud või tülli läinud,” pole Killandi kindel, et nad saavad lõpuni objektiivselt lugusid hinnata.

Žüriiliikmed on välja valinud „Eesti laulu” uus peaprodutsent Tomi Rahula. „Loomulikult otseülekandes põhjendame ja iseloomustame neid, aga eelkõige osutusid nad valituks selle järgi, et neil endal on midagi selles vallas ette näidata. Nii on ju ka Eesti rahval lihtsam nendega tuttavaks saada,” selgitab Karmel.

Esimesena sai žürii kuulamiseks iga finaaliloo raadioversiooni ning pärast seda nägid nad poolfinaali otseesitusi. „Arvan, et välismaise žürii üks väga oluline pluss on, et nad võivad küll võitja välja valida, aga kui neile meeldib mõni teine meie Eesti solistidest, võivad nad ju otse ühendust võtta. Äkki pääseb keegi veel maailmaturule või saab kontakte juurde,” räägib Killandi ERR Menule.