Üritused

VIDEO | Veel üks muudatus! „Eesti laulu“ finaali hindab välismaine žürii (20)

Toimetas Terttu Jazepov, 13. veebruar 2019 18:01
Kerli Kivilaan "Eesti laulu" poolfinaalisFoto: Robin Roots
ETV elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi rääkis ERR Menule, et tänavu hindab „Eesti laulu” finaali välismaine žürii.

„Eelkõige seepärast, et Muusikaakadeemia, ka Georg Otsa nimelise muusikakooli inimesed, kes õpetavad muusikateadust ja heliloomingut, on nii lähedalt teineteisega tuttavad, et me ei tea iial, mis hetkel nad on kakelnud või tülli läinud,” pole Killandi kindel, et nad saavad lõpuni objektiivselt lugusid hinnata.

Samal teemal

Žüriiliikmed on välja valinud „Eesti laulu” uus peaprodutsent Tomi Rahula. „Loomulikult otseülekandes põhjendame ja iseloomustame neid, aga eelkõige osutusid nad valituks selle järgi, et neil endal on midagi selles vallas ette näidata. Nii on ju ka Eesti rahval lihtsam nendega tuttavaks saada,” selgitab Karmel.

Esimesena sai žürii kuulamiseks iga finaaliloo raadioversiooni ning pärast seda nägid nad poolfinaali otseesitusi. „Arvan, et välismaise žürii üks väga oluline pluss on, et nad võivad küll võitja välja valida, aga kui neile meeldib mõni teine meie Eesti solistidest, võivad nad ju otse ühendust võtta. Äkki pääseb keegi veel maailmaturule või saab kontakte juurde,” räägib Killandi ERR Menule.

Samal teemal

14.01.2019
VIDEO | Tomi Rahula: noortele artistidele tuleb anda võimalus end tõestada
12.01.2019
„Eesti laulu“ finaalis astuvad lavale ka Elina Nechayeva, Ivo Linna ja Getter Jaani
06.01.2019
Tomi Rahula Kivilaane väidetavast plagiaadist: süüdistust saab esitada vaid teise loo autor
06.01.2019
ÕL VIDEO | „Eesti laulu“ finaali avab Sissi: jäin seljapõletikku ja ootan tervenemist, et saaks proove teha