Inimesed

Carmen Mikiver: „Minu soov on, et pärast surma läheks ma tuhastamisele ja tuhk lendaks kolme tuule poole.“ (35)

Jaanus Kulli, 13. veebruar 2019, 00:01
Carmen MikiverFoto: Arno Saar

„Ei taha uhkustada, et mina surma ei karda. Surma tuleb suhtuda lugupidamisega. Igal juhul on ta meist võimsam. Kui tema ikka tahab, siis tuleb ja viib su siitilmast minema,“ on veendunud Pärnu Endla näitleja Carmen Mikiver (55), kes seisis alles mõni päev tagasi surmaga silmitsi.

„Sõitsin eelmisel laupäeval (üleeelmisel - toim) Pärnust Tallinna, kõrvalistmel oli Lii Tedre. Teeolud olid kohutavad, korraga oli ees kurv ja auto viskas pirueti. Samas tuli teine masin vastu. Hetk hiljem olime peaaegu kohakuti. See kõik juhtus murdosa sekundi jookasul. Napilt pääsesime kokkupõrkest. Jalad värisesid all,“ kirjeldab Carmen hetke, kui surmavari ta pea kohalt üle lipsas. „Tallinna jõudes tänasin autot, et ta meid ikka kenasti kohale viis. Muide, seda teen ka siis, kui teel ei juhtu midagi. Need on lihtsalt minu väikesed kiiksud,“ tunnistab Carmen.

Minevikust on tal samasugune verdtarretav mälestus Usbekistanist. „Läksin seal heausklikult randa päevitama ja ärkan sellepeale üles, et mul on nuga kõhu peal. Siis oli tõesti hirm naha vahel, et siin, kodust kaugel ja veel mõrva läbi pean surema. Õnneks sain sealt siiski eluga tulema. Aga hirm oli tõesti suur.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. veebruar 2020, 22:30
„Viinakurat murdis Angelina maha alles siis, kui ta pidi teatriukse kinni panema.“
15. oktoober 2019, 00:01
MAI MIKIVERI NOORUSLIKKUSE SALADUS: mul on vist head geenid, vendadel Mikul ja Tõnul polnud
24. september 2019, 05:30
Kapsad purki koos seente ja kookosrasvaga: nippe jagab näitleja Carmen Mikiver
23. detsember 2018, 11:28
Endla teater jagas kolleegipreemiaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee