Kate Miller-HeidkeFoto: Kuvatõmmis Youtube videost
Katharina Toomemets 12. veebruar 2019 11:53
Esmakordselt oma Eurovisionil osalemise ajaloos lasi Austraalia end esindava pala valida žürii ja rahva koostööl. Eelvooru „Australia decides“ võitis Kate Miller-Heidke looga „Zero Gravity“. Naine nägi laval välja nagu miks Ameerika vabadussambast ja mullu Eurovisionil osalenud Elina Nechayevast ja Venemaa esindajast Julia Samoilovast.

 

Kate kandis laval üleelusuuruses seelikut, mis meenutas pisut möödunud aastal Venemaad esindanud Julia Samoilova mäekostüümi.

Julia Samoilova Foto: AP/Scanpix

Pähe pandud kaunistused tegid naise aga veel ka Ameerika vabadussamba sarnaseks. 

Ameerika vabadussammas Foto: AFP/Scanpix

Loos on aga kasutatud ooperielemente ja nii võib tõmmata paralleele meie mulluse eurolauliku Elina Nechayevaga.

Kate kinnitas võidu järel, et on väga õnnelik. „See on juba praegu olnud suur kogemus ja ma suren elevusse, mis veel tuleb.“ Kate esineb oma looga esimese poolfinaali teises pooles, mis peetakse 14. mail.

Kate Miller-Heidke Foto: Kuvatõmmis Youtube videost

Kate Miller-Heidke on auhindu võitnud laulja ja laulukirjutaja, kes ühendab popmuusikat, folki ja ooperit. Ta on Austraalias välja andnud neli albumit, tõusnud plaatinaplaadi staatusesse ja on korduvalt olnud TOP 10 albumite ja singlite edetabelis.

Võitja selgus 9. veebruaril. Rahva ja žürii hääled moodustasid võrdselt poole kõigist punktidest. Suurima punktiarvuga laulja võitis. Rahvalt sai Kate 87 puntki, žüriilt aga 48.