Inimesed

FOTOD | Eesti kauneima kodu tiitli sai Kadrioru kortermajja loodud panipaigarohke kodu (33)

Toimetas Katharina Toomemets, 11. veebruar 2019, 13:02
Aasta kodu Kadrioru kortermajasFoto: Priit Grepp/Kodukiri
Kadrioru lossis pärjati 22. korda toimunud ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu võitjad. Peapreemia said Liis ja Tanel Lindmaa, kes on loonud Kadrioru vanasse kortermajja moodsa panipaigarohke kodu.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul esindab võidukodu põhjamaist minimalistlikku stiili, mida kohtas seekord konkursil enim. „Kui veel mõned aastad tagasi eelistati pehmemaid, romantilisemaid jooni, siis nüüd on kodud valdavalt valge, musta, halli raamistusega ning 1960ndatele vihjava mööbliga. Samuti armastatakse väga heledat puitu,“ sõnas Pajula ning lisas, et võidukodus jäid silma nutikad panipaigad, kuhu kahe väikse lapsega pere saab olmeasjad peita.

Aasta kodu Kadrioru kortermajasFoto: Priit Grepp/Kodukiri

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta projektijuhi Mared Noore sõnul näeb Eesti kodudes aina enam julgust olla omanäoline. Üha rohkem on fotosid, kunsti, käsitööd, aga ka head ruumilahendust ning värvide ja kontrastide mängu. „Kadriorus asuv võidukodu on ühelt poolt hubane ja teisalt moodsalt kaasaegne. Iga detail ja nurk on hoolsalt läbi mõeldud. Huvitavad lahendused on oskuslikult trepiastmete alla paigutatud peegel ja musta puidu kasutamine köögis.“

Aasta kodu Kadrioru kortermajasFoto: Priit Grepp/Kodukiri

Aasta kauneima aia rajasid Eve ja Mati Tavast Suurupist.

Aasta aedFoto: Priit Grepp/Kodukiri

Kodukiri korraldas kodukonkurssi juba 22. korda. Tänavu osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Aasta Kodu patrooniks on sel aastal kunstnik Epp Maria Kokamägi. Kauneim kodu sai auhinnaks 3200 eurot, kauneim aed aga 1200 eurot. 

Samal teemal

28. august 2016, 18:37
TV3 VIDEO | President Ilves tunnustas Eestimaa kauneimate kodude omanikke

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee