Katharina Toomemets | Video: Erki Pärnaku 6. veebruar 2019 13:05
„Tunnen end sellega seoses superhästi – see tähendab, et mul ei ole „praadimisaega“, kus ma vaatan teisi ja hakkan iseennast nendega võrdlema. Saan kohe ära tehtud ja rahu majas,“ kiidab lauljatar Sissi loosiõnne, mis viib ta „Eesti laulu“ finaalis esimesena võistlustulle.

Poolfinaalist on juba mõned päevad möödas, kuid Sissi tunnistab, et finaalipääs pole talle veel endiselt täpselt kohale jõudnud. „Ma arvan, et see jõuab kohale alles siis, kui pean lavale astuma. Praegu on küll selline tunne nagu vaataks seda läbi unenäo.“

Sissi pole veel jõudnud mõelda, kas teeb finaalis oma esituses midagi teistmoodi. „Langesin kahjuks pärast poolfinaali väga tugeva haiguse kätte. Mul on seljapõletik ja seetõttu olin ma esimesed päevad voodis pikali ja ei liikunud. Nüüd olen palavikus, jälle voodis pikali. Ootan, et saaksin terveks ja saaks hakata proove tegema. Mõtted käivad,“ ütleb ta ja lisab, et isegi kui tema midagi mõelda ei suudaks, siis tema pere mõtleb tema eest. „Ma usaldaks terve oma lavasõu ema kätte, ta oskab kõik välja mõelda,“ kiidab lauljatar.

"Eesti laulu" finaali esinemisjärjekorra teatavakstegemine Foto: Erki Parnaku

Poolfinaali hommikul ärkas Sissi alaseljavaluga, ühel hetkel oli tal juba nii valus, et tuli kutsuda kiirabi. Seejärel tekkis tal valuvaigistite tõttu negatiive reaktsioon, mispeale Sissi minestas ja ärkas haiglas. „Võimalus on see, et põletik on seal juba pikemat aega olnud ja lõi nüüd pinge tõttu välja, või ma tõesti külmetasin. Ma ei tea, kust see tuli, aga ta tuli, oli ja saab juba vaikselt ühele poole, hakkab paremaks minema.“ Kuidas Sissi aga end muidu haiguse ajal turgutab? „Tegin just täna potiga vett, panin sisse ingverit, mett ja sidrunit,“ paljastab ta, et paneb haigusele vastu vitamiinipommiga.

Vaata videost, kuidas valis Sissi omale lavakaaslased ja milline on tema lavaleminekueelne rituaal.