Inimesed

Trummar Borka avalikustas oma võitluse vähiga: „Lõpuks oli asi päris hull.“ (16)

Toimetas Katharina Toomemets, 5. veebruar 2019 11:26
BorkaFoto: ARNO SAAR
4. veebruar on ülemaailmne vähi vastu võitlemise päev. Selle päeva puhul avalikustab „Radaris“ oma loo raskest haigusest ja räägib sellega kaasnenud kriisiajast Eesti tippmuusik ja ansambel Traffic trummar, 33aastane Borka ehk Boris Hrebtukov.

“See oli ikkagi löök. Ma olin valmis keemiaraviga alustama. Mis valikud mul olid? Mul ei olnud mingisugust muud valikut,” tunnistab Borka “Radarile”.

Veel avab tänane „Radar“ keskkonnainspektsiooni ja kalurite vahelise konflikti tagamaid ning toob televaatajateni loo, kuidas tavalisest kalurinaisest sai väidetav maffiapealik.

“Mina käsin, poon ja lasen Pärnumaa kalamehi,” ütleb iroonilisel toonil Veronica Leibur. Tema abikaasa Kairo Sutt on käinud merel kala püüdmas 23 aastat. Keskkonnainspektsioon on veendunud, et Sutt on tahtlikult ja korduvalt püüdnud kala ebaseaduslikult. Selle teo eest on ta pandud ka vangi. Ka tema abikaasa Veronica oli 28 päeva arestimajas, sest inspektsioon kahtlustas, et naine on kuritegeliku kalapüügi organisatsiooni võtmeisik. Abielupaar peab süüdistusi absurdseteks, väites, et inspektsioon kiusab neid. Esimeste kaluritena on nad läinud kohtuni välja, et oma õigusi kaitsta.

Suti ja Leiburi juhtum avas ka teiste Pärnumaa kalameeste suud, kes ütlevad, et inspektsioon kiusab ka neid. “See ei ole enam kalapüük… see on hullem kui olla vabakäiguvang,” ütleb elupõline kalur Urmas Margus.

Samal teemal

05.01.2019
Trummar Borka võitlusest vähiga: sa ei ole pärast sellist haigust enam kunagi endine