Inimesed

Valimiskool "Sa oled loll värdjas" ehk Kuidas koondada vastasleeri sotside näitel (95)

Oliver Lomp, 2. veebruar 2019 15:19
Sotsid Jevgeni Ossinovski ja Indrek Saar EKRE piketil immigratsioonipoliitika vastu.Foto: Robin Roots

Sa oled loll! Sa oled idioot! Sa oled värdjas! Ükskõik kes sa, nende ridade lugeja, ka ei oleks – mees või naine, vasak- või parempoolne, valge- või mustanahaline, usklik või ateist, hetero või homo, paks või peenike – keegi ei soovi, et sulle niiviisi öeldakse. Aga et teema korralikult sisse juhatada, lähme veidi ajast tagasi.

Tunamullu sügisel viskasid kõik sotsid piltlikult öeldes tagurpidi rõõmukukerpalle, kuna Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tegi prognoositust märgatavalt kehvema tulemuse. „Hurraa, kurjus ei võidutsenud!“ visati rõõmu väljendamiseks ökovillast kootud salle ja puidust raamidega prille taeva poole. 

Toona oli siiralt üllatav, et leidus ka hulk ajakirjanikke, kes järelanalüüsides unustasid täiesti loogilise tõiga: kohalike omavalitsuste tasandi tulemused ei anna mitte kuidagi pilti riigikogu valimiste kohta. Seal võivad hääle saada toredad naabrimehed ja naabrinaised valimisliitudest, sest „nad on ju nii pikalt juba olnud ja halvasti pole nagu midagi“, või kas või selle eest, et „Aivar, tead, aitas mul kuu aega tagasi autot käima lükata ja on muidu ka tubli ja tore mees.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.03.2019
Valimiskool nr 5: Kuidas teha valimiskasti juures õige otsus ehk Kodanikukohusest, kodutust mehest ja klambripüstolist
22.02.2019
VALIMISKOOL nr 4: „Mina olen poliitik“ ehk Elamine poliitikale või poliitikast
15.02.2019
Valimiskool nr 3: „Kõigile kõik tasuta“ ehk kuidas filtreerida valimislubadusi
12.02.2019
VIDEO | Kristian Jaani: viha õhutamisega seoses on kohtupraktikat väga vähe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee