Inimesed

MMSi JÜNGRID JA USUHULLUD: mida teha, kui lähedane liitub sektiga? (61)

Juhan Mellik, 2. veebruar 2019, 00:01
Foto: Vida Press
Mida võtta ette, kui pere peolauaseltskonna vältimatuks külaliseks on hiljuti mõne usulahu jüngriks hakanud vanatädi, kes üritab iga hinna eest kõiki sugulasi usku pöörata? Või kui õde on radikaalne taimetoitlane, kelle nähes ei saa rahus kotletti nosida? Õige vastus: suhtu austavalt ja rahulikult, kuid samas konkreetselt.

„Mu pensionärist isa usub MMSi kasulikkusesse ning on seda mürgist vedelikku mõnda aega ise tarvitanud,“ räägib oma kogemustest Laura. Loengud sellest, kui kasuliku mikstuuriga on tegu ja kuidas kõik võiksid seda pruukida, mõjusid aina tüütumalt. Vastu vaielda polnud mõtet, sest seda tundelisemaks muutus kiidukõne. „Leidsin lõpuks lahenduse selles, et ütlesin isale: mu tervisel pole mitte midagi häda, järelikult pole ka mõtet MMSi tarvitada,“ ütleb Laura. Nüüdsest enam isa teda pikkade veenmiskõnedega ei vaeva, ehkki aeg-ajalt ikka poetab mõne kiidusõna. „Muret teeb muidugi, et ta ise seda tarvitab. Aga teda ümber rääkida pole võimalik,“ ohkab Laura.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

13. märts 2019, 07:48
VEGANID KRIMINAALUURIMISE ALL: väikelaps tõsises seisus, ravimisest keeldunud ema võib vanemaõigusest ilma jääda
5. veebruar 2019, 07:11
Terviseamet keelas MMS-i levitamise, ohtliku aine jääke ei tohi visata kraanikaussi

61 KOMMENTAARI

l
Linx 13. märts 2019, 09:17
Kuigi isemõtlemine on abiks, võivad ka arukad ja isemõtlevad sektide mõju alla sattuda, sest seal on hea ja halb, tõde ja vale väga kavalalt läbi põimunud ning pakutakse lahendust mõnele inimest vaevavale probleemile.
s
selge sott 4. veebruar 2019, 09:50
kui vanajumal oleks tahtnud, et inimesed liha ei sööks, oleks ta neile nelja v viiekambrilise mao meisterdanud nagu taimesööjatele kohane. Kui vegan o...
(loe edasi)
Loe kõiki (61)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee