Inimesed

Teeguru kinnitab: "Kui oled väsinud, paneb tee su magama ja kui vajad ergutust, annab energiat"  (1)

Kersti Eero, 2. veebruar 2019 00:01
„Teeleht on nagu naisterahvas, kes tahab tantsides suuri poognaid võtta. Teeleht tahab ka vabalt veekausis ringi tantsiskleda, aga sõel hoiab teda kinni,“ ütleb FirstFlush OÜ teekonsultant Siim Loog. Foto: Erki Pärnaku
„99% kõikidest teedest siin planeedil annavad välja vähemalt kaks tõmmist. Isegi masstootmise teekotikest saaks  vähemalt kaks korda nautida,“ tõdeb FirstFlush OÜ teekonsultant Siim Loog, et maailmas käib üks suur raiskamine. Mõnd oma iidsete puude lehtedest lemmikteed kasutab ta vähemalt kakskümmend korda, saades iga kord vähe erineva joogi.  

„Kuigi tee on vee järel maailmas populaarsuselt teine jook, on Eesti pigem kohvimaa,“ tõdeb Siim Loog ja usub, et tee võiks näidata teed tervislikuma elu suunas. „Kui piparmünt rahustab ja pärnaõied toovad palaviku alla, siis teetaim on pigem adaptogeen. Kui oled väsinud, paneb ta su magama ja kui vajad ergutust, siis annab energiat,“ otsib tee Siimu sõnul alati kehas justkui tasakaalu. Sestap võib roheline tee, mida tuntakse ergutajana, su teinekord hoopis magama panna. Aga kui tahad kiiret energialaksu, joo kohvi. Tee kofeiini mõju on palju rahulikum. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.03.2019
BLOGI | Kevadine matcha-juustukook