Üritused

Staarid nõuavad, et Eurovision viidaks Iisraelist mujale (19)

Toimetas Triin Tael, 30. jaanuar 2019, 14:00
Mulluse Eurovisioni võitis Iisraeli lauljanna Netta. Foto: Keit Paju
Mitmed maailmakuulsad briti staarid, nende seas laulja Peter Gabriel ja moelooja Vivienne Westwood, nõuavad, et tänavune Eurovision viidaks Iisraelist mujale üle. Nende sõnul on Iisrael süstemaatiliselt rikkunud palestiinlaste inimõigusi. 

Tänavune lauluvõistlus toimub maikuus Tel Avivis. Mõjukate brittide grupeering, kelle seas on ka näiteks kineast Mike Leigh ja näitlejanna Miriam Margolyes, on saatnud BBC-le avaliku kirja, paludes, et Briti riiklik ringhääling taotleks lauluvõistluse üleviimist Iisraelist mõnda teise riiki.

„Eurovision võib olla kerge meelelahutus, kuid see ei seisa väljaspool inimõiguskaalutlusi,“ seisab kirjas. Rühmituse sõnul kõlab Eurovisioni loosung mitmekesisuse ja sallivuse edendamisest õõnsalt, kui võtta arvesse, kuidas Iisrael on okupeerinud Jordani Läänekalda, Ida-Jeruusalemma ja Golani kõrgendikud. „Me ei tohi ignoreerida seda, kuid Iisrael on süstemaatiliselt palestiinlaste inimõigusi rikkunud.“ 

BBC News märgib, et kiri laekus nädal enne seda, kui BBC telešõus valitakse Ühendkuningriigi tänavune eurolaul. 

19 KOMMENTAARI

i
12. veebruar 2019, 21:31
iisrael asub lähis-idas ehk aasias.vaata maakaarti ja gloobust kui ei usu.
t
Tiit 31. jaanuar 2019, 06:17
Eurovisioon on oma endise olemuse kaotanud. Eurovisioon on muutunud poliitikiseks palaganiks. Eesti "Leto Svet" oli praeguse voidulauluga vorreldes kunstiteos. Snesest lugupidavad riigid peaksid boikoteerima seda palagani.
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee