Marii KarellFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Terttu Jazepov 29. jaanuar 2019 12:52
„Eile startis Kanal 2 uue enneolematu saatekavaga, kus sisukas prime time vahetati välja kolmetunnise otsesaadete tsükliga. Tulemus on võrdselt nii veniv kui ka väljakannatamatu,” kirjutab Geenius Meedia peatoimetaja Marii Karell.

„Küsimus, kas on mõtet uuesti jalgratast leiutada, kerkis juba siis, kui Kanal 2 sellest plaanist rääkis. Maailmas on varemalt seda vahvat katset tehtud, et mis juhtub siis kui Late Night Show kolida prime time vööndisse ehk ajale 20-22, mil telerit vaatab kõige rohkem inimesi. Juhtus see, et katse kukkus häbiväärselt läbi. Üldiselt asjad ikka päris nii ei käi, et tõstad saate teisele kellaajale ja saad hulga vaatajaid juurde,” kirjutab Karell.

Marii juhib tähelepanu, et erinevatel kellaaegadel on inimestel telerist tulevale kraamile erinevad ootused. „Kui hommikusaate puhul loodetaksegi pigem lõbusat loba, mis ei paku väga palju mõtteainet ja aitab lihtsalt üles ärgata, siis õhtul töölt tulles on inimeste konsentratsioonivõime hoopis teine. Õhtuses saates peab lugudel olema fookus, struktuur, mõte, idee, hästi esitatud küsimused.”

„Kõige suurem möödapanek ongi tehtud sellega, et ehkki saade on nimetatud „Õhtuks” on see formaadilt ikkagi hommikusaade. Kuulsin, et „Õhtu” puhul püüti jälgida „Ringvaate” formaati, et korrata selle edu. Ausalt öeldes pole neil saadetel mitte mingit sarnasust,” kirjutab ta.

Mida Karell arvab saatejuhtidest ja teemavalikust, lugege Diktorist.