Inimesed

Jüri Täht: ma ei tea, miks nad „Rohelises raamatus“ minust venelase tegid (8)

Toimetas Andra Nõlvak, 25. jaanuar 2019, 13:23
Foto: Kuvatõmmis / ERR "OP+"
Kui möödunud nädalal selgus saates „OP+“, et Oscari-soosikust filmi „Roheline raamat“ („Green Book“) kõrvaltegelase prototüüp on eestlasest tšellomängija Jüri Täht, siis sel nädalal läks saate meeskond 88aastasele vanahärrale Tartusse külla. Täht märkis, et ta ei tea, miks nad filmis temast venelase tegid ja märkis, et filmi peategelane Don Shirley oli päriselus väga iseteadev, kuigi ta tunnistas, et ta hästi ei uskunud kõike, mis mees talle rääkis – näiteks seda, et ta kunagi Vene konservatooriumis oli käinud, vahendab ERR.

„Sain (pärast ülikooli lõppu orkestris mängides) tuttavaks ühe kontrabassimängijaga, kes mängis New Yorgis. Kuna Don Shirley'l oli alguses trios kaks kontrabassi, aga Shirley tahtis meloodia jaoks, et tšellol on parem kõla, ja võttis tšello ja tookord see kontrabassimängija soovitas mind. Ma mäletan, et läksin veel Carnegie Halli ja mängisin talle ette ja sellest kujunes vahekord, mis kestis peaaegu 28 aastat,“ meenutab Täht, kuidas ta Shirley triosse mängima sattus.

Refereeritud artiklit loe ERR-ist.

8 KOMMENTAARI

j
26. jaanuar 2019, 12:07
ju nad pidasid eesnime slaavipäraseks ja et inimene ise ka pärit kuskilt kaugelt Euroopa nurgakesest, siis nii see võiski minna. Kui lombitagustes koo...
(loe edasi)
ä
ätt. 26. jaanuar 2019, 07:52
Imestada pole siin midagi sest Eesti riiklus on väga noor ja neid alasid on tegelikkuses sajandeid valitsenud teised sh.ka venelased viimased ca 200 aastat.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee