Lil XanFoto: Promo
Toimetas Katharina Toomemets 24. jaanuar 2019 11:27
6. märtsil annab klubis Hollywood kontserdi uue aja räpiartist Lil Xan. Üks hetke kuulatumaid noori räppareid jõuab debüütalbumi „Total Xanarchy” kontserttuuriga Eestisse, et esitada nii oma uusi kui vanu hitte nagu „Betrayed”, „Slingshot”, „Been Bout It”, „Who Are You” jt.

Anarhia sai alguse nelikümmend aastat tagasi bändi Sex Pistols tulekuga, kuid nüüd on meil punkmuusika asemel hoopis räpp. See on ka üks põhjustest, kuidas sai alguse California kollektiiv nimega Low Gang, kelle ridades alustas räppar Lil Xan, vahendab kontserdi pressiesindaja Ilja Judeikin saadetud pressiteates. Noor muusik, kodanikunimega Nicholas Diego Leanos, on üks neist artistidest, kes on läbi populaarse morni kõla omaks võtmise maa-alustest muusikaringkondadest rambivalguse kätte tõusnud.

Enne kui tätoveeritud nägudega muusika armastajaid õppisid kaasa laulma „Xans don’t make you, xans gon take you”, alustas Lil Xan oma karjääri tänapäeva artistidele kohaselt SoundCloud ja YouTube keskkondade vahendusel, sarnaselt paljudele teistele viimastel aastatel edetabeleid vallutanud räpiartistidele (Lil Pump, XXXTentacion, Post Malone jt). Lil Xan’i läbimurdele aitas suuresti kaasa hitt „Betrayed”, mille sõnum peitub ravimite kuritarvitamise vastases liikumises. Loo populaarsus tõi endaga kaasa üle kolmesaja miljoni kuulamise ning lepingu maineka plaadifirmaga Columbia Records.

Lil Xan, kes on vaid 22-aastane, kirjeldab oma muusika kõla kui tulemust sellest, milline ta iseloomult on. „Mulle meeldivad mänglevad rütmid, ksülofonid, veidrad helid Bobby Johnsoni produktsioonist. See on tulemus minust; mina veidi ebaküpsel ja lapsikul kujul.” Noor muusik tunnistab, et pideva enesearenguga kaasneb ka tema loomingu muutumine. Esialgsest tüüpilisest träpp muusika kõlast ja mõminaräpist on saamas midagi hoopis muud. „Mul on veel nii palju maailmale näidata,” sõnab artist entusiastlikult.

Mullu ilmus räppari esimene täispikk album „Total Xanarchy”, mille lugude hulka kuuluvad koostööprojektid artistidega nagu Diplo ja Swae Lee. Samanimeline tuurne müüs muusikaväljaande Billboard andmetel välja mõne tunniga. Lil Xan jätkab tuuritamist ka sel aastal ning jõuab „Total Xanarchy” Euroopa kontserttuuri raames Eestisse juba 6. märtsil, astudes Club Hollywoodi lavale.