Inimesed

Arne Lauri: „Me kannatame pigem oma lollusest.“

Rõõmuguru Arne Lauri jagab nõuandeid, kuidas muuta aasta masendavaim päev ilusaks ja helgeks (33)

Sirje Presnal, 21. jaanuar 2019 00:03
ZEN: Arne ütleb, et aastad on ta nurgad pehmeks lihvinud. „Vanasti ma tahtsin hirmsasti maailma muuta,“ naerab ta. Enam mitte. „Nüüd ei ole mul tahtmist kellelegi öelda, mis on õige, mis on vale.“Foto: Erakogu

„Kui oled armunud, on iga su samm tants ja iga sõna laul,“ ütleb muusik ja krišnamees Arne Lauri, kes ise elab püsivas rõõmu- ja armastuseseisundis. Sellist olekut on ka tavalisel inimesel võimalik saavutada – tuleb vaid mõningaid lihtsaid nippe järgida ning leida üles oma sisemine laps.

Arvutuste järgi on jaanuari kolmas esmaspäev kõige masendavam päev aastas – pühaderõõm on möödas, külm naha vahel, ent suvepuhkus alles mägede taga. Kui sellele lisada tänane täiskuu ja kuuvarjutus, mis paneb tundlike inimeste närvikava veel ekstra proovile, võib öelda, et käes on hirmus-hirmus päev. Kuid on lihtne tõde, et miinuse vastu aitab pluss ja masenduse vastu rõõm. Mismoodi aga peitu surutud rõõmuallikad enda seest üles leida?

„Üldiselt on mõõdukas kurbus, igatsus ja väike jõuetus hästi normaalne,“ lohutab Arne „Meie psühholoogiline viga on see, et arvame, et rõõm ja õnn on stabiilne seisund, aga tegelikult on armastus hästi dünaamiline, selles on väga palju erinevaid värve.“

Arne soovitab ka madalseisud ja nukrusehetked täie kirega läbi teha – mida laiem on tundeskaala, seda rikkam on elu. „Loodus ise mängib sulle kätte selle hetke, sellise meeleolu, kus sa tunned ennast natuke üksiku ja nukrana, kus sõbrad on su natuke ära unustanud, aga see kõik on ajutine. Me ei ole keegi nii tugevad, et olla ööpäev läbi vormis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.06.2018
Arne Lauri: Eesti riigipead näevad välja nagu mehed metsast
05.12.2017
VIDEO | Arne Lauri tänab muusikaga lapsepõlve ja Lõuna-Eesti mälestusi
20.09.2014
VANA HITT | Bhava laulja Arne Lauri: «Elu ilma seksita on väga raske!»
17.11.2009
Tallinna krišnaiidid pagesid talve eest Indiasse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee