Inimesed

Tõnu Kaljuste võitis tähtsa rahvusvahelise auhinna (3)

Toimetas Triin Tael, 17. jaanuar 2019 14:55
Tõnu KaljusteFoto: Alar Truu
Rahvusvaheliste klassikalise muusika auhindade International Classical Music Awards (ICMA) žürii määras dirigent Tõnu Kaljustele auhinna kaasaegse muusika salvestiste kategoorias. Võidu tõi Kaljustele Arvo Pärdi 1.-4. sümfoonia plaadistus koos Wroclawi filharmooniaorkestriga. 

„Eesti dirigent Tõnu Kaljuste on aastaid olnud Arvo Pärdi muusikakosmose viljakamaid ja kaalukamaid tõlgendajaid,“ seisab ICMA kodulehel. Žürii nimetab Pärdi nelja sümfoonia interpreteeringut peeneks ja liigendatuks. See kujutavat endast teekonda läbi eriilmeliste kompositsioonistiilide, kuid aitavat ka sügavamalt mõista helilooja vaimseid püüdlusi. 

ICMA žürii tõstis kaude esile ka teist eestlast, bariton Lauri Vasarat, kes kehastab peaosa Berliinis asuva Staatsoper Unter den Lindeni „Figaro pulmas“, mis jagas videokategoorias auhinda Bartoki ja Poulenci lühiooperite salvestisega. ICMA žürii nimetas Jürgen Flimmi lavastust leidlikuks ja elavaks, truppi võrratuks ning Gustavo Dudameli dirigenditööd hingestatuks. 

Samal teemal

17.01.2019
Tähtsa auhinna saanud Tõnu Kaljuste: „Mind üllatas meeldivalt otsustajate poolt lisatud lause, mis põhjendas nende valikut!”
13.01.2019
ERR valis aasta muusikuks dirigent Risto Joosti
08.01.2019
Arvo Pärt on kaheksandat aastat järjest maailma populaarseim nüüdishelilooja
25.11.2018
Arvo Pärt pälvib Poolas kaks kõrget autasu