Film

Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ sai viipekeelse tõlke 

Toimetas Katharina Toomemets, 17. jaanuar 2019 09:06
„Lotte ja kadunud lohed“ Foto: Kaader filmist
Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud täispikast animafilmist „Lotte ja kadunud lohed“ valmis Eesti esimene vaegkuuljatele mõeldud viipekeelse tõlkega varustatud filmiversioon. Viipekeelne „Lotte ja kadunud lohed“ linastub 18. ja 19. jaanuaril Tallinnas ning 21. jaanuaril Tartus.

Eesti viipekeelne „Lotte ja kadunud lohed“ sündis stuudio Eesti Joonisfilmi, mittetulundusühing Kameeleoni ning Eesti Kurtide Liidu koostöös, kirjutab Eesti Joonisfilmi produtsent Kalev Tamm saadetud pressiteates. 

„Selle esilinastusega soovime teadvustada viipekeelse tõlke vajadusest ja võimalikkusest lastesaadetes, samuti soovime juhtida tähelepanu kitsaskohtadele kuulmispuudega laste ligipääsetavusele eesti lastesaadetele ning selliste lastesaadete viipekeelde tõlkimise rahastuse puudumisele,“ sõnas filmi viipekeelde tõlkinud Aivo Erm.

„Lotte ja kadunud lohed“ Foto: Eesti Joonisfilm

Riigikantselei EV100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul on Lotte film esimene EV100 filmiprogrammi teos, mis on saanud viipekeelse tõlke. „Mul on siiralt hea meel, et Lotte seiklused toovad nüüd veelgi suuremale seltskonnale rõõmu. Lotte tegijate otsus film ka viipekeelde tõlkida on suurepärane eeskuju kõigile Eesti filmitegijatele,“ lisas Soe.

Samal teemal

Filmi viipekeelse variandi tegemisel olid suureks abiks tõlke operaator ja monteerija Kert Kalvik ning viipekeele korrektor Viktoria Kroitor-Erm.

EV100 filmiprogrammi kuuluv „Lotte ja kadunud lohed“ esilinastus Eestis 4. jaanuaril 2019 ning on kogunud kahe esimese nädalaga 45946 vaatajat.

Kogupere animaseikluses „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk Lotte endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

„Lotte ja kadunud lohed“ režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Filmi muusika kirjutas Sven Grünberg. Filmi produtsendid on Kalev Tamm Eesti Joonisfilmist ja Vilnis Kalnaellis Rija Filmsist.

Samal teemal

23.01.2019
Tartu Ülikool lõpetab viipekeele tõlkide koolitamise
18.01.2019
Sven Grünberg: „Suurema osa filmimuusikat olen kirjutanud raha pärast.“
05.01.2019
VIDEO | Janno Põldma: me ei mõelnud enam täispikale Lotte-filmile
05.01.2019
KUIDAS SÜNNIVAD LOTTE FILMID? Isikupärase joonisfilmi hind: kuu aega tööd ja viis minutit liikuvat pilti