Raamat

Eelmise aasta populaarseim kodumaine kirjanik Katrin Pauts: teeb tuju heaks, et kõik, mis mul on, on tulnud väga santide elutingimuste ja pika kroonilise haiguse kiuste (9)

Keit Paju, 16. jaanuar 2019 16:48
Katrin PautsFoto: Erakogu

Kultuuriministeerium on jõudnud kokku koguda Eesti rahvaraamatukogudest populaarseimate autorite ja raamatute andmed ning eelmise aasta raamatukogude nõutuim autor on Muhumaa kuulsaim krimikirjanik Katrin Pauts. “Paras ehmatus tabab mind iga kord, kui mulle kohale jõuab, et inimesed päriselt ju loevad seda, mida kokku kirjutan!” tõdeb ta. 

Pauts on liider laenutatud autorite edetabelis, tema teoseid laenutati eelmisel aastal kokku 19 732 korral. Järgnevad Andrus Kivirähk (10 238 laenutust) ja Lucinda Riley (9446 laenutust). Eelnevatel aastatel enimnõutud autor Erik Tohvri on seekord viiendal kohal. Laenutatud teoste edetabelit juhib Vahur Afanasjevi “Serafima ja Bogdan”, kuid teise ja kolmanda koha saavutas Pauts oma romaanidega “Öömees” ja “Hull hobune”. 

Kirjaniku tähtsaim iseloomujoon on julgus

Katrini sõnul hakkas ta juba paar nädalat tagasi tähele panema üksikute raamatukogude esikümneid, mis talle sotsiaalmeedias ette jäid. “Mõtlesin, et ohoh, loetakse ju küll. Siis sain järjepanu mitu kõnet maakonnalehtedest ja mõtlesin jälle, et olgu, päris tore - Saare-, Lääne- ja Hiiumaa, kus mul on edetabelis kõikjal neli-viis raamatut, tundusid loogilised. See ju mu kodukant, millest ka raamatuis kirjutan. Aga et terve Eesti, seda päris ei oodanud!” tunnistab ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.06.2019
Katrin Pauts: saan raamatute laenutushüvitise eest arved makstud
07.02.2019
Bestselleri „Naine aknal“ autor valetas ajuvähi kohta
25.01.2019
Katrin Pauts | Eestlane vääribki viletsat ja odavat kodumaist kraami?
11.01.2019
Katrin Pauts | Millal lõpeb arutu kangelasekultus ja haige julgeb end ravida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee