Inimesed

Legendaarne Briti supermodell tähistab täna 45. sünnipäeva

Kate Mossi tormiline karjäär algas New Yorgi lennujaamast (1)

Triin Tael, 16. jaanuar 2019 00:01
Kate Moss The Royal Albert Hallis 2018. aasta moeauhindade üleandmiselFoto: James Peltekian

Nurgeline ja lameda rinnaga, jalad lühikesed ja hambad puseriti – teismeline Kate Moss kukutas troonilt senised ülinaiselikud supermodellid Cindy Crawfordi ja Claudia Schifferi ning kujunes grungeajastu uudseks iluideaaliks. Nüüd, pärast pikka ja skandaaliderohket karjääri, on Kate teatepulga edasi andnud 16aastasele tütrele Lila Grace'ile

 

Kate Mossi baaridaamist ema ja reisibüroo ametnikust isa lahutasid, kui nende esiktütar oli 13. Aasta hiljem langes Kate'ile sülle ootamatu õnn: kõhetu inglise tüdruk jäi New Yorgi lennujaamas silma Storm Model Managementi asutajale Sarah Doukasele. Kate ja tema isa olid kolm päeva oodanud, et kojusõiduks mõni koht vabaneks. Kui Peter Moss parajasti letitöötajaga piletite pärast lärmas, lummas tema tütar ära Doukase – endise modelli, kes valmistus koos ameeriklasest abikaasaga parajasti Inglismaale naasma. Saatuse tahtel sattusid nad kõik ühte lennukisse. „Nii, kui turvavööd tohtis lahti teha, tormasime Kate'i juurde,“ meenutas Doukas aastaid hiljem Business Insideri intervjuus. Siit sai alguse miss Mossi skandaaliderohke modellikarjäär. 

Sarah oli veendunud: Kate on haruldane pärl. Tüdrukuga modellilepingu sõlminud, faksis ta Kate'i fotod kõigile moeinsaideritele, keda ta tundis. Kuid vaid 173sentimeetrist tüdrukut ei tahtnud keegi palgata. „Keegi polnud temast huvitatud.“ Kui aga Kate mõne aja kooli pooleli jättis, võimaldas see modellimammal oma protežee karjääri raevukalt üles pumpama hakata. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2019
Kate Mossi 21aastane õde on lasknud suurendada nii büsti kui huuli
22.06.2019
Kate Mossi noor kallim tungis turvamehele kallale
02.05.2019
Rokkar Pete Doherty sattus siili tõttu haiglasse
21.11.2018
Kate Mossi 16aastasest tütrest sai ajakirja kaanetüdruk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee