Inimesed

Kate Middletoni vend võitleb ränga depressiooniga (4)

Ohtuleht.ee, 14. jaanuar 2019 11:30
James ja Pippa Middleton mullu suvel tennisematšil. Foto: AFP/Scanpix
Prints Williami naisevend James Middleton tunnistab, et on pikemat aega võidelnud depressiooniga ning kaalunud koguni enesetappu.

31aastane James pihtis oma süngeimatest hetkedest Daily Maili artiklis. Ta kirjeldas, kuidas ta oli päevade kaupa end tööle lohistanud, klaasistunud pilgul arvutiekraani vahtinud ja koju pääsemist oodanud. "Mind haaras sandistav inertsus. Ma ei suutnud isegi kõige lihtsamatele sõnumitele vastata, nii et ma ei teinudki oma e-kirju lahti. Ma ei suutnud suhelda isegi nendega, keda ma kõige rohkem armastan: oma pere ja lähedaste sõpradega." 

James nendib end mõistvat, et ta elab privilegeeritud elu. "Aga see ei muutnud mind vähi suhtes immuunseks. Raske on seda seisundit kirjeldada. See pole tühipaljas kurbus. See on haigus, teadvuse vähk," kirjutab noormees, kes räägib avameelselt ka oma teistest hädadest - poisipõlve rängast düsleksiast ning mullu diagnoositud tähelepanuhäirest. 

James, kelle õde Catherine ja õemees prints William on vaimse tervise eestkõnelejad, suutis veidi enam kui aasta eest viimaks abi otsida. Arusaamine, et ta võib seda teha, olevat teda täitnud suure rahutundega. Ta kinnitab, et tal on nüüd parem, ning tänab lisaks arstidele oma koeri, kes on tal terveneda aidanud. 

Samal teemal

01.06.2020
NUNNUMEETER PÕHJAS: James Middletoni koer sai kutsikad
14.05.2020
James Middleton šokeeris oma pruuti radikaalse imagomuutusega
01.03.2020
Kate Middletoni vend teeb doksarja oma elu valusaimast kogemusest
07.10.2019
„Ta ütles jah!“ James Middleton kinnitab kihlumist prantslannaga