Tele

Indrek Treufeldt: „Vabadussõjaga sai meie väetist väikeriigist kõndija.“ (21)

Katrin Helend-Aaviku, 14. jaanuar 2019 00:01
VABADUSSÕJAGA SEOTUD: „Ka minu vanaonu võitles Vabadussõjas. Ta lõi kaasa ka võitluses landesveeri vastu ning kuumades Narva lahingutes, kus kära olla päris kõva olnud,“ räägib 16osalise dokumentaalsarja saatejuht ja üks autoritest Indrek Treufeldt.Foto: ERR

„Aastase lapse isana näen, et sünd on eeskätt suur algus. Pärast sündi on laps veel pikka aega üsna saamatu ja väeti. Ühel hetkel õpib ta aga kõndima. Nii on Eesti ajaloos samuti. Iseseisvuse väljakuulutamisel 24. veebruaril 1918 oli riik üsna väeti. Vabadussõda võiks tinglikult võrrelda kõndimaõppimisega,“ toob paralleele eile ETV ekraanil alustanud uue dokumentaalsarja „Vabaduse lugu“ üks kahest autorist Indrek Treufeldt.

Paralleele võib sarja ja Indrek Treufeldti enda elu vahel leida veelgi – nii mõnigi tema sugulastest võitles Vabadussõjas, üks neist oli tema vanaonu.

„Ta rääkis, et koolipoisse, kes alul sõtta läksid, kutsuti karjapoisteks. Mitte päris halvustavalt, pigem vist seetõttu, et noortele jäetakse alati riskantne roll ja kari oli vanadel aegadel ikka varandus,“ selgitab Treufeldt ja lisab, et algul ei tahtnud mobilisatsioon kuidagi vedu võtta ja noortel tuli Narvas seista punaväe vastu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.01.2019
Indrek Treufeldt: ajaloosarja tehes saan isegi pidevalt midagi uut teada
03.01.2019
GALERII | Mälestati Eesti vabaduse eest langenuid
27.11.2018
Vabadussõjaaegse soomusrongi ehitanud Oleg ja Vasili varem rongi ehitanud ei olnud
08.11.2018
Kui me oma vabaduse eest võitlejaid ei mälesta, siis keda me üldse mälestame!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee