Inimesed

Maksu alla on pandud nii hambad, habemed kui ka ninad

Veidrate maksudega on katsetatud läbi aegade ja paljudes riikides (4)

Allan Espenberg, 11. jaanuar 2019, 20:15
HabememaksFoto: Wikipedia
Ajaloo vältel on väga paljudes riikides kehtestatud mitmesuguseid makse, mida võib nimetada ekstsentrilisteks, imelikeks, tobedateks või isegi hullumeelseteks. Nii on eri aegadel maksustatud inimeste kehaosi, rõivaid, hooneid, linde ja loomi, aga isegi õhku ja elu. Kuid maailma vanimaks maksuks peetakse siiski kättemaksu.

Kõrvamaks. Tiibetis kehtestati 1926. aastal kõrvamaks, mida maksid kõik need inimesed, kel olid kõrvad. Inimestel, kes keeldusid maksu tasumast, lõigati karistuseks kõrvad maha, sest kui pole kõrvu, siis pole ka maksu vaja tasuda. Kel oli ainult üks kõrv, pidi tasuma poole summast. Kõrvamaksu nõuti ka koduloomadelt. Maksust saadud tulu läks dalai-laama sõjaväe ülalpidamiseks.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

4 KOMMENTAARI

k
kõige 13. jaanuar 2019, 17:52
kõige imelikum, et kui oli 2008 majanduskriis, siis tõsteti käibemaks 18% pealt 20% peale, et riik kuidagi hakkama saaks. kriis sai läbi, aga ei refor...
(loe edasi)
j
jaa 13. jaanuar 2019, 14:09
Tegelikult ei tohi ju topelt maksustada, kuid vaadake näiteks elektri arvet, siis elektriaktsiis ja taastuvenergiatasu maksustatud veel käibemaksuga. Kui süveneda veel maksudesse, siis peale tulumaksu ei tohikski rohkem makse riik võtta.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee