Inimesed

Arst Mare Liiger: „Surmalähedane kogemus, valguse nägemine tunneli lõpus, ei saa olla kõigest aju vingerpuss.“ (213)

Rainer Kerge, 12. jaanuar 2019 00:01
Foto: Panthermedia/ Scanpix

„Vähihaige poiss rääkis, kuidas ta näeb, et tema kõrval on kolm last, kes ütlevad, et nad on tema õed ja vennad, ja tulevad temaga kaasa. Ja siis ütles see surev väike poiss: „Ema, need kolm last küsivad su käest: „Ema, miks sa meid ära tapsid?“ Ema oli teinud kolm aborti. See naine läks palatist välja ja röökis valust.“ Mare Liiger, erakorralise meditsiini arst, on sellist seika pealt näinud.

Kirjeldatud lugu juhtus aastakümneid tagasi Moskvas onkoloogiakeskuses laste verevähi osakonnas. Enne, kui Liiger ja teised täiendõppel arstid patsientide juurde lubati, kogus juhendaja, käre grusiinist proua, nad kokku ja raksatas rusikaga lauale: „Pidage meeles – need lapsed hakkavad rääkima väga imelikke asju, ja nad ei ole seda üksteiselt õppinud. Te ei tohi mitte kunagi öelda vanematele, kes ise pole sel ajal juures olnud, mida laps rääkis. Need jutud on sureva inimese fenomen.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.01.2014
KOLM NÄDALAT KOOMAS OLNUD MEELIS PAI: "See oli väga suur ja eriline kogemus, nagu oleks lugenud põnevaimat juturaamatut."
28.04.2012
"Ma hõljusin operatsioonilaua kohal ja vaatasin iseennast!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee