Indrek HarglaFoto: Mati Hiis
Televeeb 11. jaanuar 2019 14:48
Seriaalide „Süvahavva”, „Kuum jälg” ja „Merivälja” stsenarist Indrek Hargla rääkis portaali Diktor veergudel, miks ta on otsustanud loobuda seriaalidele stsenaariumite kirjutamisest. 

Mehe sõnul ei peitu probleem väikestes tasudes, vaid eesti seriaalide halvas kvaliteedis. „Esialgne huvi ja motivatsioon teha midagi uut on kadunud, sest telemaastikul valitseb vahendite puudus ja režissööride mentaliteet, et eks kohapeal vaatame, mis saab,” ütleb ta. 

Hargla sõnul pole ta olnud rahul ühegi sarja teostusega. „Lõppkvaliteet on jäänud kas tehnilise ressursi taha, lavastaja on olnud lihtsalt saamatu ja võtab platsil õiguse hakata käsikirja ümber tegema. Ma ei tea – ehk on neile õpetatud, et lavastaja on suur kunstnik ja stsenarist on mingi käsitööline,” nendib ta. 

Refereeritud artikli täisteksti loe portaalist Diktor.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

lavastaja 12. jaanuar 2019 15:17
Palju kõmu tekitanud lavastuslike elementidega tõsielusarja "Savisaare protsess". Sündmused keerlevad Nõmmele Sihi tn 108 kerkinud ehitusloata maja ümber. http://www.pealinn.ee/koik-uudised/jatkub-savisaare-protsess-kohtunik-mees-mustas-ja-teised-kaevuvad-n168172
Indrek 12. jaanuar 2019 15:16
Õige jutt, aga tõde ei huvita teles-filmis meil mitte kedagi. Midagi ei muutu enne, kui tulemus peab ka tellijale olema oluline. Et ei saa lihtsalt mingit jahu teha. Aga seda survet ei ole veel. Sisulist konkurentsi meil ei ole, rääkida saab ainult teatavast konkurentsist vähesele rahale, mis mõistagi mõjutab protsesse... Ja lugesin kunagi üht Hargla "Alpimaja" seeriat, enne, kui see tuli eetrisse, ning peab nõustuma - stsena oli tehtust parem. Seal oli paar päris head ütlemist, mida Uukivi null tulemusena kuhugi habemesse pudistas. Isegi tundsin sel hetkel, kuidas kolleegile tehti liiga...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS