Inimesed

Söömissõltuvusega kimpus olnud Paljas Porgand: mõtted läksid toidu kuritarvitamise poole ikka siis, kui südamesse lõi meeletu valu (6)

Toimetas Andra Nõlvak, 10. jaanuar 2019 18:20
Merilin Taimre ehk Paljas PorgandFoto: Stanislav Moškov
Blogija Merilin Taimre ehk Paljas Porgand tunnistab oma blogis avameelselt, et on olnud kimpus söömissõltuvusega ning avab selle tagamaid. 

„Ei, see polnud stress, igavus ega ka kehaga rahulolematus. Mul tekkis vahel hoog ka siis, kui olin oma parimas vormis ja muidu väga õnnelik ja puhanud inimene. Kindlasti on kogenud ka paljud teist seda – ma tean, et Bridget Jones oli sellega vägagi tuttav, hehe. See pole häbiasi. Miks? Sest see on meie viis tegeleda probleemidega. See on meie viis põgeneda elu komistuskivide eest ja saada mõtted mujale,” kirjutab ta.

Samal teemal

Söömishoogusest pole tema sõnul palju aega möödas ning ta oli nendega hädas ka pärast oma viimast lahkuminekut. „Ja ma isegi ei mõistnud, miks ma pöördun toidu poole. Ma ju isegi ei taha süüa! Ma pole näljane! Mul pole isu! Aga vot… tegevust andis, viis mõtted mujale ning siis oli uus probleem, millega tegeleda. Selleks polnud enam südamevalu, mis tabas mind pärast suhte purunemist, vaid hoopis enesevihkamine, et ma kuritarvitasin toitu ning sõin palju jama ise sellest arugi saamata, kuni oli hilja. See viha ja häbitunne oli palju talutavam kui südamevalu,” tunnistab ta.

„Mõtted läksid toidu kuritarvitamise poole ikka siis, kui südamesse lõi meeletu valu,” vaatab tänaseks toitumishäiretest tervenenud neiu.

Loe rohkem Paljas Porgandi blogist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee