Inimesed

Ekspert: tehisintellekt võtab 15 aastaga pooled töökohad üle! 

Ohtuleht.ee, 10. jaanuar 2019 12:30
Firma AvatarMind on välja töötanud iPali-nimelised teenistusrobotid, kes on mõeldud laste ja vanurite eest hoolitsemiseks. Foto: AP/Scanpix
Hiina juhtiv tehisintellektiuurija Kai-Fu Lee hoiatab, et 15 aasta pärast on tehisintellekt hõivanud pooled kõigist töökohtadest.

Bestselleri "AI Superpowers: China, Silicon Valley, and the New World Order"  autor rääkis Dailymail.comile, et maailmal seisab ees samasugune kriis nagu talunikel tööstusrevolutsiooni ajal. Inimestel polevat aimugi, kuidas tehisintellekt tööhõivele mõjuda võib. Kai-Fu Lee sõnul tuleb inimesi koondamisohust hoiatada ning neile ümberõpet võimaldada. 

Lee kinnitusel on kõige suuremas ohus telemarketingi, klienditoe ja laotöötajad, aga ka poemüüjad ja tellerid. Töö kaotavad ilmselt ka kiirtoidutöölised, nõudepesijad, montaažiliiniinspektoriid ja kullerid.

Õnneks pole ohtu, et tehisintellekt kõik tööd tehtud saaks. "Tehisintellekt on võimas ja kohanemisvõimeline, aga kõike, mida inimesed teevad, ta teha ei suua." Teadlase sõnul ei suuda tehisintellekt keerukaid strateegilisi planeeringuid luua ega võtta ette keerukaid töid, mis nõuavad täpselt silma ja käe koordinatsiooni. Samuti tekib tehisintellektil raskusi tundmatute ja struktureerimata ruumidega. 

Samal teemal

10.12.2018
Tehnoloogiaajakirjanik: me ei saagi olla valmis muudatusteks, mida tehisintellekt lähitulevikus toob
09.11.2018
Vandeadvokaat Karmen Turk: robotprostituut ei ole tehisintellekt, teda pole vaja reguleerida
02.05.2018
ROBOTID TULEVAD?! Kas ja kuidas muudavad tehisintellektid spordimaailma?
06.04.2018
Kas Eesti annab robotitele inimõigused? Presidendi intervjuu IT-ajakirjale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee