Inimesed

Prokuratuur lõpetas Katrin Lusti suhtes kriminaalmenetluse osaliselt (8)

Televeeb, 9. jaanuar 2019 16:04
Katrin LustFoto: Stanislav Moshkov
Katrin Lust annab "Kuuuurija" veebilehel teada, et prokuratuur lõpetas ühe tema saate kangelase, õpetaja Urmas Kausi asja osas kriminaalmenetluse.

Lusti sõnul ei ole seega tema ise ega tema meeskond toime pannud Kausi episoodis ühtegi kuritegu.

Samal teemal

"Täna on minu jaoks väga õnnelik päev, sest väga raske on elada teadmisega kui sa oled uurimise all," kirjutab Lust. "Iga selline kriminaalmenetlus on väga koormav. Kahtlemata oli see kõik stressirohke nii mulle, mu meeskonnale kui TV3-le. Täna on tõesti minu jaoks siin maailmas üks koorem vähem ja tean, et tegin pedofiile puudutavas saates kõik, et ühiskonda puhastada ja aidata ohvrit, kes meiega ühendust võttis."

Prokuratuuri kinnitusel lõpetati menetlus Katrin Lusti ja "Kuuuurija" meeskonna suhtes osaliselt. Endiselt on uurimise all väidetav ebaseaduslik sissetung "kassivabrikusse" ja Urmas Kausi kodu läbiotsimine. Kausi eravaldusesse tungimist Lustile enam ette ei heideta.

Kriminaalasja materjalid on praegu prokuratuuris, aga menetlust juhtiv prokurör pole veel lõplikku otsust langetanud.

Loe lähemalt "Kuuuurija" veebilehelt!

Samal teemal

07.02.2019
VIIMASE MINUTI OTSUS? Katrin Lusti „Kuuuurija“ kolib Kanal 2 ekraanile: kui ajakirjanik üritab meie kõigi jaoks ühiskonda paremaks muuta, ei pea kogu aeg kirves pea kohal rippuma
26.01.2019
Vägivaldselt sarikommentaatorilt sõimata saanud Katrin Lust: „See ähvarduskiri peab olema avalik juhuks, kui satun ise vägivalla ohvriks!”
16.01.2019
Katrin Lust peab maksma Urmas Kausile valuraha: see on ajakirjanduse võit!
26.12.2018
Katrin Lust: olen kohtuskäimisele kulutanud üle 6000 euro ja kulud kasvavad