Inimesed

Rahvusooperis Estonia esietenduvas operetis on peaosades Helgi Sallo ja Hans Miilberg 

Toimetas Jaanika Vilipo, 9. jaanuar 2019 15:50
Helgi Sallo, Hans MiilbergFoto: Rasmus Jurkatam
9. jaanuaril jõuab Rahvusooperis Estonia vaatajate ette kontsertlavastus „Operetikuningas Imre Kálmán“, mille lavastaja ja idee autor on Jaak Jõekallas, peaosades opereti legendaarsed suurkujud: Imre Kálmáni rollis Hans Miilberg ja tema abikaasa Vera rollis Helgi Sallo.

Lavastaja sõnab: „Kaheosaline kontsertlavastus räägib Imre Kálmáni elust, loomingust ja armastusest. Sellest ei tasu otsida mingeid sügavamõttelisi peidetud tähendusi, vaid pigem püüda hetkeks unustada oma igapäevased elumured ning nautida igihaljaid operetimeloodiaid, millest paljud pakuvad kindlasti meeldivat äratundmisrõõmu.“

Saatus kihutas Kálmáni aga tagant ja pani teda proovile, vahendab Rahvusooper Estonia pressiesindaja Lisanna Männilaan. Võib-olla ongi see põhjuseks, miks tema kõige lõbusamates operettides kõlavad nõnda selgelt traagilised noodid. Lisaks Hans Miilbergile ja Helgi Sallole säravad teistes osades Janne Ševtšenko, Helen Lokuta, Heli Veskus, Helen Lepalaan, Kristel Pärtna, Kristina Vähi, Juuli Lill, Triin Ella, Rauno Elp, René Soom, Urmas Põldma, Mehis Tiits jpt.

Samal teemal

02.11.2020
Suri Estonia kauaaegne solist Hans Miilberg