Katrin Lust Foto: Stanislav Moshkov
Televeeb 8. jaanuar 2019 21:50
Saates “Võlakütid” ajas Ants Päär taga endist abilinnapead Jaanus Mutlit, kes oli väidetavalt võlgu ühele Pääri kliendile. Kuigi võlakütt meest tabada ei suutnud, süüdistab Mutli nüüd “Võlaküttide” produtsenti Katrin Lusti ebaseaduslikus jälitustegevuses. 

Lust kirjutab “Kuuuurija” veebilehel, et Mutli saatis talle hoiatava sisuga sms-i. “Hetkel puudub minul teave, milliseid teemasid ja millises kontekstis on käsitletud, minult pole kommentaari küsitud ega vastulause võimalust antud. Selleks aga, et saaksin otsustada omapoolsed sammud, on mul vajalik teada saada ka seda, kui kas ja kui suurel määral on saatelõigu tegemisel tegeletud eraviisilise jälitustegevusega ja/või ahistava jälitamisega minu või siis kolmandate isikute suhtes, mis mõlemad on karistusseadustiku järgi karistatavad teod,” kirjutas Mutli sõnumis. 

Lusti sõnul ei ole ta teinud muud, kui suvel Mutlile helistanud ja kirju saatnud, sooviga saada võlasuhte kohta kommentaari. “Ühegi ukse taga mina käinud ei ole. Küll aga tundub mulle ajakirjanikuna, et tänapäeva inimesed on läinud nii teadlikuks ja tundlikuks, et kui neile helistada ja küsida kommentaari, siis on see juba ahistamine või räige privaatsuse rikkumine,” kaebleb Lust. 

Loe lähemalt “Kuuuurija” veebilehelt!