"Puuduta mind"; Kaidi Karilaid; Anu Saagim; Sirje PresnalFoto: Stanislav Moshkov
Anu Saagim 29. märts 2019 09:30
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 71. saate külalisteks on Kaidi Karilaid - naine, kes võib vahest tunduda teistele veider ja ehk isegi hullumeelne, teinekord jällegi võib-olla liiga kerglane või üleüldse defineerimatu.

 "Puuduta mind";  Kaidi Karilaid Foto: Stanislav Moshkov

"Olen veider, pisut hullumeelne, liiga kerglane - aga see olengi Mina – see, kes ma tegelikult olen ja mulle meeldib see," iseloomustab end Kaidi ise. "Ja kui ma seda olen, ma märkan, et maailm muutub mu ümber suurepärasemaks kõikide jaoks."

Pea terve oma selle elu jooksul ja selles kehas olen üritanud elada vastavalt muu maailma ja teiste inimeste – eelkõige loomulikult oma lähedaste – ootustele ja ühiskonna standarditele ning meeleheitlikult sobituda sellesse mudelisse, mida peetakse ÕIGEKS. 

Kõlab tuttavalt? Sina ka? Ja kuidas sa end seejuures tunned?

Mina tundsin end kogu aeg ebaõnnestununa, sest ma ei suutnud kuidagi nendele standarditele vastata. Ülejäänud maailmast tulenevad ja iseendale antud hinnangud ahistasid mind igal ajahetkel ja surusid mind kokku väikeseks ja tavaliseks – selliseks, nagu kõik.

Mul oli paha ja valus, sest arvasin, et maailmaga sobitumiseks pean muutuma MINA. Arvasin, et pean olema naiselikum. Arvasin, et pean olema see või teine, nii- või naasugune. Ja ma ei olnud seda. Arvasin, et pean leidma lahenduse selleks, et ennast KORDA teha. Kogu elu olin arvanud, et kõike korda teha ning korras ja tasakaalus hoida ongi see, mida on vaja teha selleks, et leida see MISKI – see salapärane lahendus selleks, et kõik oleksid õnnelikud ja maailm saaks päästetud. Sest ma teadsin, et see maailma ei saa ainult SELLINE olla. Siin peab olema midagi veel, midagi teistsugust. Midagi seesugust, mida keegi veel loonud ei ole.

Terve oma elu olin olnud nii oma pere kui ka ümbritseva ühiskonna poolt kiidetud ja tunnustatud – koolis olin nelja-viieline, andekas muusikas ja tubli sportlane. Juba 18-aastaselt, kui Eestis oli alles sügav nõukogude aeg, rändasin ära välismaale. Ihuüksi, keelt oskamata, teadmata, mis ees võib oodata. Aga just see teadmatus mind inspireeriski – kust ma selle MISKI leida võiksin või millist tulevikku saan endale luua? Seesama sundis mind pea kahekümne aasta jooksul uurima ka alternatiivseid võimalusi ja katsetama kõikvõimalikke vaimseid praktikaid, et seda enda jaoks avastada.

Olen kahe poja ema, eestlane ja maailmakodanik, elan Maailmas. 17 aastat juhtisin suures rahvusvahelises korporatsioonis üheksat ettevõtet, kus töötas kokku enam kui 5000 inimest. See töö oli lõbus, vaheldusrikas ja ettearvamatu – justnagu ma isegi.

2012.aastal lõpetasin Holistika instituudi regressiooni terapeudi erialal. Sama aasta veebruaris viis elu mind kokku Access Consciousness´iga ja kõigi nende hullumeelsete, lõbusate, kuid megakiirelt toimivate vahenditega, mis on mu elu muutnud rohkem, kui ma seda kunagi arvata oleks osanud. Samad vahendid on muutnud ka tuhandete teiste inimeste elu, nii Eestis kui ka kogu maailmas – nende elu, kes valivad iseendale ja oma ellu ISEENNAST.

Tänu Accessile tean praeguseks, et mul pole kunagi midagi viga olnud. Mul ei ole midagi viga praegu ega pole ka tulevikus. Ma olen lihtsalt teistsugune. Ma tean, et ma ei mahu iilagi sellesse maailma ja reaalsusesse kujul, nagu see reaalsus vbl sooviks.  Nüüd ma tean, et ma polegi kohustatud sobituma, vaid mul on vaba valik.

Nüüdseks tean ka seda, et maailm ei vaja päästmist. Nagu ka mitte laps ega mees ega ka naabrinaine. Maailma on korras ja õnnelik siis, kui MINA luban ja lasen endal olla see, kes ma tegelikult olen. Mina ise, kõikide oma heade ja vigadega ning üritamatagi selle maailmaga kohanduda ja sobituda.

"Puuduta mind"; Kaidi Karilaid; Anu Saagim; Sirje Presnal Foto: Stanislav Moshkov

Loomulikult see paljudele inimestele ei meeldi, paljudel ajab see harja punaseks ja mõned inimesed ongi minu maailmast lahkunud. Ja see on samuti okei. Samas on minu ellu tulnud palju selliseid inimesi, kes võtavad mind vastu ilma hinnanguid andmata ja just sellisena, nagu ma olen. Need inimesed on mulle enneolematud panused.

Mõtle kui palju sinu elus on neid inimesi, kes sind tõstavad ja väestavad. Või kipub olema rohkem ikkagi neid, kes sind allapoole tirivad? Sa ikka tead ju, et sa saad seda muuta?

See, et luban endal olla see, kes ma olen, on avanud minus TERVENDAJA VÕIMED. 

Mind on nimetatud muutuse katalüsaatoriks. Võtan vastu inimesi erasessioonide raames ning viin läbi grupisessioone, loenguid, töötubasid ja kursuseid neile, kes küsivad oma ellu muutust või soovivad oma ellu luua midagi enamat. Kasutan muutuse vahendamiseks nii verbaalseid Accessi vahendeid kui ka energeetilisi kehaprotsesse ning annan need vahendid kätte ka sulle, et saaksid neid ise kasutada, olla loomises igal ajahetkel ja valida enamat – mitte vähemat. 

"Puuduta mind"; Kaidi Karilaid Foto: Stanislav Moshkov

Olen tänulik oma elule, oma kehale, kogu planeedile ja Universumile nende pisikeste ja suurte imede eest, mida koos sinuga igal ajahetkel luua saan ja olles inspiratsiooniks sulle, et ka sina saaksid oma ellu midagi enamat valida, lubades endal olla see, kes sa tõeliselt oled.

Milline panus ma saan sulle olla? Milline panus saad sina olla mulle? Mida me saame koos luua? 

Kõike seda arutame saates "Puuduta mind", mida saad kaeda ÕL veebis ja FBs neljapäeval kell 18 või TTVs kell 22.15, kordus reede hommikul.

Kõiki saateid on võimalik kuulata ja alla laadida hiljem ka Soundcloud`ist SIIT!