"Puuduta mind" - Arne Lauri; Anu Saagim; Sirje PresnalFoto: Tiina Kõrtsini
Anu Saagim 24. jaanuar 2019 18:00
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külaliseks alternatiivse maailmavaate ja tegevusväljaga inimesed. Jutustame müstilisi lugusid, arutleme, viskame õhku küsimusi, ennustame ja spekuleerime, kuid ei paku lõplikku tõde. 62. saate külaliseks on muusik ja krišnaiit Arne Lauri – mees, kelle iga sõna on laul ja iga samm on tants.

Miks tänapäeva inimese jaoks pole usk ja Jumal sugugi igapäevased sõnad? Seda uurime "Puuduta mind" 62. saates muusik ja krišnaiit Arne Laurilt - mehelt, kelle iga sõna on laul ja iga samm on tants.

See on väga kurb ja halb - just see materiaalne maailm. Ja kui süda ei ole puhas, siis inimene kasutab poliitilistel eesmärkidel kõike ära, rahvust, usku, Jumalat. See on alati siin maailmas nii olnud. Maailmas on väga palju ka vaimseid ja usklikke inimesi, aga kuna nad ei ole kõrgel tasemel, vaid on siirad algajad, on nad algusetapis hästi fanaatilised.

Neid vaimseid inimesi, kes on kõrgel tasemel ja eeskujudeks, on igas religioonis suhteliselt vähe. Paljud vaimsed inimesed kiirgavad välja seda, et kõik toimib ainult läbi nende usu, ning uhkus ja materialistlikud momendid on sellega alati kaasas.

Tavalist inimest ka ehmatab see, kui keegi ütleb, et tule meie liikumisse, kõik teised on saatanast. Siis ongi selline tunne, et parem ei hakka üldse. Selles suhtes ongi inimestest kahju, et nad on pettunud poliitikas ja riikide struktuurides, kõik on läbi tulnud ja kõik on aru saanud, kuidas neid on petetud.

Mitte halvas mõttes petetud, aga lihtsalt kui maailma juhivad kaupmehed, siis kaupmehed ei ole halvad, vaid nad lihtsalt vaatavad, kuidas kasu saada. Inimene on pettunud riigis ja usus, ta ei tea, mida teha, aga vaadates mõne liikumise poole, vaadake omaduste järgi, kui palju on seal puhtust, tänulikkust, kaastunnet, kannatlikkust.

 

Kõiki saateid on võimalik kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist SIIT!

 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad