"Võta või jäta"Foto: Kaader filmist
Toimetas Katharina Toomemets 7. jaanuar 2019 09:15
EV100 mängufilm "Võta või jäta" linastub täna Ameerika ühe tunnustatuima filmifestivali Palm Springs IFF FIPRESCI (Rahvusvaheline Filmikriitikute Ühing) võistlusprogrammis. Linastusel Regal Cinemases on kohal ka filmi režissöör-stsenarist Liina Triškina-Vanhatalo.

Lisaks ookeanitagusele on peagi tulemas filmi Skandinaavia esilinastus, mis toimub 42. Göteborgi filmifestivalil jaanuari lõpus. Göteborg IFF on Skandinaavia vanim ja prestiižseim filmifestival, kirjutab Allfilmi produtsent Madis Tüür saadetud pressiteates. 

"Võta või jäta" on praeguseks võitnud preemiaid ja osalenud Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Luxemburgi ja Hollandi filmifestivalidel. Põhja-Ameerika esilinastus toimus AFI (American Film Institute) filmifestivalil Washington DC's.

„Palm Springsi festivali teeb meie jaoks huvitavaks FIPRESCI võistlusprogrammis osalemine. Peale sarnase preemia võitmist Arrases on huvitav vaadata, kuidas USA kriitikud filmi vastu võtavad," märkis filmi produtsent Ivo Felt.

FIPRESCI on Rahvusvaheline Filmikriitikute Ühing (prantsuse keeles: Fédération Internationale de la Presse Cinématographique), mille liikmed jagavad hinnatud auhindu Cannes'i, Veneetsia, Berliini, Arrase, Palm Springsi ja teistel festivalidel.