Inimesed

GALERII | Hääleta, milline moekonkursi Creative Narva kostüüm on sinu lemmik! 

Toimetas Katharina Toomemets, 6. jaanuar 2019 10:47
Creative Narva
Jaanuaris jõuab lõpule moekonkurss Creative Narva, mille tulemusena toovad oma loomingu lavalaudadele 17 uut moekaubamärki. Eesti moekollektsioonidega saab tutvuda 13. jaanuaril Narva Vaba Laval toimuval moeetendusel.

Kolme kuu jooksul osalesid meeskonnad moevaldkonna seminaridel, kus Eesti ja Inglismaa moepraktikud tutvustasid kollektsiooni loomise aluseid, stilistika põhitõdesid, moetrende ja seda, kuidas töötab meedia, teatab Gaili Eding saadetud pressiteates.

“Konkursi esimene hooaeg tõestas, et Ida-Virumaal on hulgaliselt moehuvilisi ning valmidus teha koostööd nii Eesti spetsialistidega kui ka rahvusvaheliselt. Oleme tänulikud Karl Kristian Steinbergile Creative Narva algatuse eest, sest see toob Narva taas Eesti moetööstuse kaardile ja loob tingimused rahvusvaheliste konkurentsieeliste loomiseks,” kommenteeris konkursi tulemusi projektijuht ja ajakirja Jana peatoimetaja Darja Saar.

Kokku esitati Creative Narva konkursile 100 osavõtutaotlust Eestist, Lätist ja Venemaalt. Igasse meeskonda kuulub disainer, stilist, õmbleja ja fotograaf. Konkursi loovülesanne oli “I AM REAL”, mis kutsus üles looma kollektsioonidega mitte vaid identiteeti, vaid ka keskkonda, millesse esemed luuakse ning kuidas neid kantakse ja esitatakse.

Mentoritena osalesid projektis moeloojad Karl Kristian Steinberg ja Ülle Pohjanheimo, moeajakirjanik Alice Lefonce ja stilist Peter Aluuan. Konkurss-programmi võitjameeskond valitakse välja 13. jaanuaril toimuval moesõul. Peaauhinnaks on reis moepealinna Milanosse.

Hääle oma lemmiku poolt saad anda SIIN

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee