Tele

VIDEO | Janno Põldma: me ei mõelnud enam täispikale Lotte-filmile 

Televeeb, 5. jaanuar 2019 12:48
Janno PõldmaFoto: Robin Roots
"See ei ole kergendus, vaid nagu suur juubel, pärast mida on natuke tühi tunne," sõnab multifilmi "Lotte ja kadunud lohed" üks autoritest, Heiki Ernits saates "Hommik Anuga".

"Ja nüüd? Mis siis nüüd teha? Kuhu edasi? Ega me ei saa ju seisma jääda," lisab Ernits, et ei tea, mida pärast filmi linastumist peale hakata. Janno Põldma tõdeb, et enne esilinastust oli närv sees, kuid nüüd on tunda, et närveerimine on kadunud.

Põldma tõdeb, et täispika joonisfilmi tegemine on kulukas. "Eelarve on päris suur, sest see on käsitöö. Protsess kestab kolm ja pool aastat. Nägime, et kinol ei ole nii palju raha, see on täitsa mõistetav, ja et me ei saa eelarvet kokku. Ega me ei mõelnudki enam täispika filmi peale, mõtlesime muudele asjadele. Kuid meie õnneks sai Eesti Vabariik 100aastaseks ning kuulutati välja täispikkade stsenaariumite võistlus. Kogenud meestena tundsime, et siin lõhnab selle järele, et võiksime ka midagi pakkuda, äkki õnnestub."

Samal teemal

11.07.2019
„Lotte ja kadunud lohed“ võitis Müncheni filmifestivalil auhinna
17.01.2019
Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ sai viipekeelse tõlke
05.01.2019
KUIDAS SÜNNIVAD LOTTE FILMID? Isikupärase joonisfilmi hind: kuu aega tööd ja viis minutit liikuvat pilti
03.01.2019
ARVUSTUS | „Lotte ja kadunud lohed” jutustab taas headusest ja õpetab lastele lihtsaid, kuid elementaarseid elu põhitõdesid