Inimesed

Surmad piiblis – ebaloomulikud ja jäledad  (20)

Allan Espenberg, 4. jaanuar 2019 19:45
Filipiinidel peetakse festivali, kus vabatahtlikud osalejad teevad läbi kõiki piinu, mida olevat oma viimastel elupäevadel ja -tundidel saanud tunda Jeesus.Foto: Linus Escandor II / AP / Scanpix

Piiblis on jutustatud paljudest karistustest erinevate pattude eest, kusjuures surmad võisid olla vägagi piinarikkad, brutaalsed ja kohutavad. Paljud piiblitegelased surid ka märtrisurma, mis polnud sugugi kergem.

Piibel on küll paljudele rahvastele püha ja oluline teos, aga samas on see arvatavasti üks verisemaid raamatuid terves inimkonna ajaloos. Selles raamatus hukatakse, mõrvatakse ja saadetakse mõnel muul viisil teise ilma miljoneid inimesi. Kusjuures kõige tapmishimulisem piiblitegelane on Jumal ise.

Piibliajaloolaste kinnitusel on Jumal tunduvalt suurem inimeste tapja kui Saatan. On välja arvestatud, et Jumal tappis 2 476 633 inimest, samal ajal kui Saatan vaid kümmekond. Seejuures ei saa isegi neid kümmet tapmist kirjutada täielikult Saatana arvele, sest Jumal oli andnud nende tapmiseks loa. Kui aga lisada mõlema kontosse needki  tapmised, mille kohta piiblis pole toodud täpseid arve, siis on tulemused veelgi ilmekamad: Jumal on vastutav 25 miljoni (pluss-miinus mõni miljon) hukkunu eest, samal ajal kui Saatana arvele jääb umbes 60 tapetut.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.11.2018
Piibel: tuntud ja tundmatuid fakte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee