Inimesed

PALJA TAGUMIKU TEOORIA: Mida küll tahtsid Vahur Kersna ja Evelin Ilves rahvale öelda? (203)

Katrin Pauts, kirjanik ja teletoimetaja, 5. jaanuar 2019, 00:01
LÕPUKS EKRAANIL: Vahur Kersna olevat saadet ette valmistanud kaks aastat.Foto: ERR
Paljukannatanud televaatajale, kes uue aasta kolmanda päeva õhtul kaks tundi vapralt teleka ees vastu pidas, oli Evelin Ilvesest massiivse portreesaate ette valmistanud Vahur Kersnal varuks priske autasu: peakangelase porgandpaljas pepu, mis sulnilt vetevoogudes õõtsus ja vahepeal terve ekraani täitis. Ega nii sügavad inimesed nagu Kersna ja Evelin ometi tahtnud meile lihtsalt taguotsa näidata? Loomulikult peab kaadritel olema tagamõte, mingi suur saladus! Mida taheti selle saatega küll öelda?

Televisioonis saateid teinud inimese ja n-ö vana kooli ajakirjanikuna pean ETV raudvara Vahur Kersna puhul tunnustama oskust, mis tänapäeval vaid vähestel veel käpas: kuidas tekitada sündmust? Kuidas luua oma saate, raamatu või mis tahes ettevõtmise ümber tohutu äreva ootuse ja erilisuse mull? Kersnal kukub see suurepäraselt välja. Ta annab ette ja taha intervjuusid, loob salapära, viskab vihjeid. Küllap kinnitab ka reiting, et suur osa eesti rahvast istus 3. jaanuaril teleka ees. Igatahes minul järgnes kahetunnise maratonsaate vaatamisele tuumapohmell, mida ei anna aastavahetuse tagajärgedega võrrelda: mis asi see nüüd oli, mida äsja nägin?

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

19. jaanuar 2019, 00:01
ARMUKESE KULDREEGLID: ole vähenõudlik ja tea oma kohta!
16. jaanuar 2019, 16:48
Eelmise aasta populaarseim kodumaine kirjanik Katrin Pauts: teeb tuju heaks, et kõik, mis mul on, on tulnud väga santide elutingimuste ja pika kroonilise haiguse kiuste
9. jaanuar 2019, 23:45
Katrin Pauts | Kvaliteetsem ja huvitavam: kas Kärmas tegi Savisaare-saatega Kersnale ära?
7. jaanuar 2019, 20:25
KÕVA TULEMUS! ERR avalikustas „Nähtus nimega Evelin“ vaatajanumbrid

203 KOMMENTAARI

s
7. jaanuar 2019, 16:02
Saate lõpus pöörab Evelin ümber ja paneb vett mitu korda silmadele. Miks keegi ei küsi, mida sellega mõeldi. Ma arvan küll, et ka sellel on sümboolne tähendus.
e
7. jaanuar 2019, 08:32
eks igayks vöta oma rikutuse tasandil,mina leidsin mitmeid asju,mille yle möelda ja kuidas Evelin on elus hakkama saanud.Ei usu,et sa vanaema elus vaid seda oled teinud,mida nyyd ei kahetseks.
Loe kõiki (203)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee