Inimesed

PALJA TAGUMIKU TEOORIA: Mida küll tahtsid Vahur Kersna ja Evelin Ilves rahvale öelda? (202)

Katrin Pauts, kirjanik ja teletoimetaja, 5. jaanuar 2019 00:01
LÕPUKS EKRAANIL: Vahur Kersna olevat saadet ette valmistanud kaks aastat.Foto: ERR

Paljukannatanud televaatajale, kes uue aasta kolmanda päeva õhtul kaks tundi vapralt teleka ees vastu pidas, oli Evelin Ilvesest massiivse portreesaate ette valmistanud Vahur Kersnal varuks priske autasu: peakangelase porgandpaljas pepu, mis sulnilt vetevoogudes õõtsus ja vahepeal terve ekraani täitis. Ega nii sügavad inimesed nagu Kersna ja Evelin ometi tahtnud meile lihtsalt taguotsa näidata? Loomulikult peab kaadritel olema tagamõte, mingi suur saladus! Mida taheti selle saatega küll öelda?

Televisioonis saateid teinud inimese ja n-ö vana kooli ajakirjanikuna pean ETV raudvara Vahur Kersna puhul tunnustama oskust, mis tänapäeval vaid vähestel veel käpas: kuidas tekitada sündmust? Kuidas luua oma saate, raamatu või mis tahes ettevõtmise ümber tohutu äreva ootuse ja erilisuse mull? Kersnal kukub see suurepäraselt välja. Ta annab ette ja taha intervjuusid, loob salapära, viskab vihjeid. Küllap kinnitab ka reiting, et suur osa eesti rahvast istus 3. jaanuaril teleka ees. Igatahes minul järgnes kahetunnise maratonsaate vaatamisele tuumapohmell, mida ei anna aastavahetuse tagajärgedega võrrelda: mis asi see nüüd oli, mida äsja nägin?

Miks see saade üldse tehti?

Lugesin Ekspressist, et Kersna olevat saadet ette valmistanud kaks aastat. Jumal, miks küll nii kaua? Mida ta kogu selle aja tegi? 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.01.2019
ARMUKESE KULDREEGLID: ole vähenõudlik ja tea oma kohta!
16.01.2019
Eelmise aasta populaarseim kodumaine kirjanik Katrin Pauts: teeb tuju heaks, et kõik, mis mul on, on tulnud väga santide elutingimuste ja pika kroonilise haiguse kiuste
09.01.2019
Katrin Pauts | Kvaliteetsem ja huvitavam: kas Kärmas tegi Savisaare-saatega Kersnale ära?
07.01.2019
KÕVA TULEMUS! ERR avalikustas „Nähtus nimega Evelin“ vaatajanumbrid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee