Inimesed

ÄRA TEE JÄRELE! Sandra Bullocki film vallandas ohtliku meemi 

Ohtuleht.ee, 4. jaanuar 2019, 09:30
Sandra Bullock värskes Netflixi filmis. Foto: AP/Scanpix
Netflix teatas eelmisel nädalal uhkelt, et Sandra Bullocki põnevikku "Bird Box" ("Linnupuur") on vaadanud juba 45 miljonit inimest. Kuid rekordifilmiga vallandunud matkimiste laine sunnib striimingugiganti hoiatama: ärge endale kinnisilmi viga tehke!

Netflix avaldas 2. jaanuaril hoiatuse, mis oli reageering sotsiaalmeedias hoo sisse saanud nn "Bird Boxi" väljakutsele, kirjutab The Guardian. Bullocki põneviku fännid matkivad filmi tegelasi, kes peavad kõiki ülesandeid kinniseotud silmadega täide viima, et koletised neid enesetapule ei viiks. Netti on postitatud tuhandeid videoid, kus inimesed majades, treppidel ja metsas pimesi ringi koperdavad.

YouTube'i tähe Morgan Adamsi 24 tunni "Bird Boxi" väljakutse kogus The Guardiani teatel viie päevaga kaks miljonit vaatamist.

Meem jõudis ka tavameediasse: telekanali ABC hommikusaates üritas üks saatejuhtidest teisele grimmi teha, endal silmad kinni seotud.

"Uskumatu, et ma seda pean ütlema, aga: PALUN ÄRGE ENDALE SELLE "BIRD BOXI" VÄLJAKUTSEGA VIGA TEHKE," säutsus Netflix Twitteris. "Me ei tea, kuidas see alguse sai, ja oleme tänulikud teie armastuse eest, aga Poisil ja Tüdrukul [Bullocki tegelaskuju nimeta võsukesed] on 2019. aastaks üksainus soov - et te meemide tõttu haiglasse ei satuks."

Samal teemal

7. jaanuar 2019, 11:37
ARVUSTUS | „Bird Box“ – film, mis tekitab inimestes tahte endale haiget teha
3. detsember 2018, 10:30
Sandra Bullockilt mehe üle löönud Kat Von D sai emaks
5. detsember 2015, 06:00
Bullock lapsendas pisitüdruku
11. juuni 2014, 11:06
Sandra Bullocki majja sisse murdnud mehe kodust leiti kuulipilduja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee