Müstika

RAHU MAA PEAL! Lätlase näpatud muld jõudis tagasi Eesti pinnale (9)

Maaleht, 1. jaanuar 2019 13:58
Lätlane näppas Eesti muldaFoto: Kuvatõmmis videost
Ülemöödunud nädala „provokatsioon“ Eesti maakamara Lätti tõstmisega lahenes rahumeelselt – muld on Lätist tagasi Mulgimaale tõstetud.

Politsei kontrollis olukorda piiril ning selgus, et 20. detsembril ekskavaatoriga Eestist Lätti tõstetud muld on tagasi algsesse kohta jõudnud ning maapind kaevekohast tasane.

Teo autor Ivars Graudiņš pakub, et mulla tõstis tagasi mõni huumorisoonega eestlane või vahest ka politseinikud, kes ei viitsi jamama hakata. Ta muigab, et eks tuleb nüüd oodata, mil mõni eestlane pimeduse varjus Läti mulda näppama tuleb.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

„Me võtame natuke ja paneme siia. See on teile Ruhnu saare eest, kuradid sellised!“ tõlkis Maaleht videost kõlava teksti Eesti keelde.

Mullavargust kujutanud video järgselt ilmus postutuse kommentaaridesse teine, mis kujutab Ivarsit oma kopaga põgenemas Eesti numbrimärgiga auto eest. „Õnneks on eestlased aeglased,“ kommenteeriti selle all.

Palju tähepanu pälvinud postituse juurde ilmus veel ettepanek, et mulda oleks pidanud veel rohkemgi võtma: näiteks kadedusest selle eest, et eestlastel on presidentidega rohkem vedanud.

Samal teemal

22.12.2018
VIDEO | Lätlane varastas kopaga Maarjamaa mulda: "See on teile Ruhnu saare eest!"