Tele

ARVUSTUS | „Hommik kaksikõde Anudega“ ajas kohe hommikul pea sassi (11)

Jaanus Kulli, 31. detsember 2018 17:21
"Hommik Anuga" aastavahetuse eriFoto: Kuvatõmmis saatest/ERR
Ei ole ilus nii vara, st juba kell 10 aasta viimase päeva hommikul, hakata päid segi ajama. Mida „Hommik Anuga“ nagu nimme tegi. Kuigi 31. jaanuar on ametlikult tööpäev, st, lühendatud tööpäev, olid eeldatavalt paljud tööinimesed eelnevalt mitme mehe eest tööd rabanud, et aasta viimane päev vabaks saada. Pikem liug on ikka mõnusam!

Nii võis juba pühapäeva õhtul südamerahuga šampanjakorgi õhku paugutada. Võib-olla mitugi korda. Mida rohkem pauke, seda valusam ärkamine, „Asi on ikka päris hull,“ mõtles nüüd mõni hoogusattunud mees, kui ta kell 10 teleka lahti keeras ja talle kaks Anu seal vastu vaatasid.

Edasi, kui külalise toolil on istet võtnud Bruno Benno Puravik, võtab saade, võrdlemaks mehe-naise erinevusi, juba anatoomilised mõõtmed ning seda on ühe varajase hommiku jaoks, mis pealgi aasta viimane, juba liiast. Bruno senine elutee, punktist A punkti B, mille ta meile värvikalt ette maalib, on liialt isiklik ja sügavuti minek, et kõrvaltjälgija suudaks sellega kaasa minna.

Aga lõpp hea, kõik hea. Saate viimane külaline, baarmen Illar „ENSV-st“ tuletab meelde, et aeg on taas baarikapile läheneda ja peagi siis käes pole õhtu, kui Illar teeb läbi järjekordse metamorfoosi, näiteks „Õnnes“, kus ta juba teiselpool baariletti annab päkkadele valu, et veel enne südaööd Läti piirile jõuda. Aga miks ka mitte.

Nagu üks hea saade ikka, lõpeb ka „Hommik Anuga“ õhkuvisatud küsimusega: „Miks siis sel aastal jälle hümn keskööl ära jääb.“             

Samal teemal

02.01.2019
Jüri Pihel: aastavahetuse teleprogrammides puudus sära